Fikirtepe’de bayram sevinci…

Değişimin sembolü haline gelen Fikirtepe’de kentsel dönüşüm süreci hız kazanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki sorunun çözüme kavuşmasının ardından, profesyonel firmalar tapularını almaya başladı.

“Çantacı” olarak adlandırılan sanal ve yetersiz firmaların kol gezdiği Fikirtepe’de, köklü ve saygın inşaat şirketleri ayakta kalabilmeyi başardı. Ada bazında yıkım çalışmalarının devam ettiği mahallede son olarak Nuhoğlu İnşaat ve Ekşioğlu İnşaat tapularını aldı.

Ramazan Bayramı öncesinde gelen mutlu haber, inşaat şirketleri ile birlikte taşeron firmalar ve Fikirtepelilerde sevinç yarattı. Tapuların ardından ruhsat alım işlemlerinin sona ermesi ile birlikte inşaat çalışmaları fiilen çalışmalarına başlayabilecek.

FİDEM Başkanı Ercüment Oruç…

FİDEM ÖZEL HARİTA HAZIRLADI…

Fikirtepe Dumlupınar Eğitim Merdivenköy Mahalleleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (FİDEM) yönetimi tarafından mahallenin son durumu rapor haline getirildi. Titizlikle hazırlanan haritada ruhsat alınan, teknik işlemleri devam eden ve sorunlu adalar belirlendi.

SÜREÇ HIZLANDI, FİRMALAR SIRADA…

Fikirtepe’de Teknik Yapı, ANKA Yapı ve Emay Yapı işlemlerini tamamlayarak ruhsatlarını aldı. Nuhoğlu İnşaat, Baysaş inşaat ile tapu birleştirme işlemlerini tamamlamasının ardından birleştirilmiş tapu almaya hak kazandı. Nuhoğlu İnşaat ile birlikte Eşkioğlu İnşaat da ruhsat için sıraya girdi. Yine Fikirtepe’de büyük projelere imza atacak firmalar arasında yer alan Selimoğlu ve Vartaş İnşaat firmaları da tapu birleştirme işlemlerinin sonuçlanmasını bekliyor.

ÜÇTE İKİ ÇOĞUNLUĞU ELDE EDEN FİRMALAR…

Fiili çalışma yapabilmek için 2/3 çoğunluğu elde edebilen firmalar şu şekilde açıklandı: Taş Yapı, Güral inşaat, E7 Group, Teknik Yapı, Dumankaya İnşaat, Haldız İnşaat, Başaran İnşaat, Mutlu İnşaat, CC İnşaat, ANKA Yapı, Sefa İnşaat, Maritaş, Usta İnşaat, Ceylan İnşaat, Eba İnşaat, Sunja İnşaat…

BAZI ADALARDA REKABET SÜRÜYOR…

Sorunlu olarak belirlenen bazı adalarda inşaat hakkını kazanma yarışında olan firmalar ise şu şekilde oluştu: Selimoğlu Group, Vartaş Yapı, Mist İnşaat, ANKA Yapı, Platin Group, Sevgili İnşaat…

 

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...