Fenerliler Kadıköy ve Bağdat Caddesi’ni kapattı…

1

Fenerbahçe’nin Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararı ile UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmaktan men edilmesi nedeniyle sarı-lacivertli taraftarlar, yönetim tarafından istenmemiş olmasına rağmen protesto yürüyüşü düzenledi.

Kadıköy İskelesi önünde toplanan yaklaşık 200-300 kişilik taraftar grubu, çeşitli sloganlarla Mehmet Ali Aydınlar’ı ve TFF’yi protesto etti. Bu sırada görüntü alan basın mensuplarına da tepki gösteren taraftarlar, içlerinden bazılarını da tartakladı.

O sıralarda başka görevler için çevrede olan sivil polislerin müdahalesiyle taraftarların sakinleşmesi sağlanırken; yeni katılan taraftar grupları, takviye emniyet güçlerinin gelmesine neden oldu.

İskele Meydanı’ndan Altıyol’a doğru yolu kapatıp yürüyüşe geçen taraftar grubu ile Altıyol’dan İskele’ye doğru inen bir başka taraftar grubu ile kesişen protestocu Fenerbahçe taraftarları, sloganlarını daha da kuvvetlendirerek Şükrü Saraçoğlu Stadı’na doğru yürüdüler.

Stad çevresinde, Bağdat Caddesi’nden gelen taraftarlar ile birlikte yaklaşık 2 bin kişilik bir gruba dönüşen taraftarlara, burada tedbir almış olan Çevik Kuvvet tarafından kontrollü biçimde yürüyüş izni verildi.

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu önünden Bağdat Caddesi’ne doğru yürümeye başlayan taraftarlar, Bağdat Caddesi’nde yolun bir şeridini trafiğe kapatarak Şaşkınbakkal Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti ve Federasyon başta olmak üzere; UEFA, Trabzonspor ve Galatasaray aleyhine şidddetli tezahüratlar yaparak yürüyüşü sürdürdüler.

2

Fenerbahçe’nin fanatik taraftarları, Şaşkınbakkal’da toplanıp meşaleler yaktı ve bir süre daha tezahüratlarda bulundu…

3

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu Kadıköylülerle Buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediyesi’ni ziyaret etti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nı tebrik eden ...