Fenerbahçe’nin rüyası erken bitti…

1

Bu Süper Kupa’ya hiç anlam veremiyorum. Sembolik değeri önemli olmakla birlikte, aslında büyük takımların kendi aralarında yaptıkları bir hazırlık maçından ibaret… Bu maçı da, şimdilik kadrosunu daha çok yıldızlarla dolduran ve hazırlık dönemini sorunsuz, iyi bir şekilde geçiren takım kazandı.

“Galatasaray nokta transferler yapmadı” desek yalan olur. Amrabat, Nounkeu, Altıntop, mevkilerinde potansiyeli olan, sürpriz performanslar koyabilecek isimler. Maçın genelinde daha çok fair-play dışı davranışlar gözükse de, kimse Umut’un performansını ya da Mert Günok’un yediği hatalı golleri konuşmadı.

Fenerbahçe kalecisinin acilen yan toplara çalışması lazım. Galatasaray ya da ilerde karşılaşacağı kanatları kullanan ve ısrarla ceza sahasına havadan oynayan takımlara karşı güven verdiğini söyleyemeyiz. Oysa ki bir kaleci için en önemli şey zamanlama…

Ben Fenerbahçe’nin zamanla daha iyi olacağını düşünüyorum. Şu an için stoper sıkıntısı çektikleri kesin. Bekir henüz tam anlamı ile formunda değil. Selçuk ise ortasaha ile defans arasında sıkışmış durumda. Bu takımda eğer Krasiç başarırsa, süpürücü bir oyuncunun yokluğunu unutturabilir.

Bir de diğer takımlara bakalım… Beşiktaş, bu sene amacını şimdiden ortaya koydu. Eldeki bütçeyi en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorlar. Umarız Samet Aybaba bu durumdan bir mucize çıkarabilir. Aslında Beşiktaş’a Escude ya da Mcgregor gibi kariyerinin sonlarına gelmiş oyuncular değil, Bursaspor’un Şili’li forveti Sebastian Pinto gibi yaratıcı isimler gerekliydi.

Eldeki Portekiz’lililerden birer ikişer kurtulurken, onların klasında olmasa bile uzun lig maratonunda takımın yükünü taşıyacak isimlere her zaman ihtiyaç var. Bu anlamda en azından Holosko’nun takımda kalması sevindirici…

Trabzonspor ise çok sessiz… Sapara’nın milli maçlardaki performansı sevindirici… En az 3 önemli transfer daha yapmalılar. Geçen seneki kadrodan 1-2 yabancıyı göndermezlerse, orta sıraların biraz üstüne oynarlar.

Bir de unutmadan şunu söyleyelim. Biz her zaman Carvalhal’e iyi antrenör dedik. Bu sene yine onu Türkiye Ligi’nde izleyecez. Ve göreceksiniz ki, onun takımı yine şampiyonluğu belirleyen 3-5 takımdan biri olacak.

https://twitter.com/AkdeniZZZZzzzz

http://zoomlabakalim.blogspot.com/


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

betul-ceylan

10 adımda metabolizmanızı hızlandırın

Aslında sağlıklı beslenme ve metabolizmayı hızlandırmak tahmin ettiğinizden kolay desem 🙂 Bazal metabolizma hızı bir insanın fiziksel aktivite ...