Engellilere Maltepe’den müjde …

m

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Anadolu  Yakası’nın en büyük ve en kapsamlı engelli  merkezinin açılması için son dönemece girildiğini söyledi.

Belediye Başkanı  Zengin, bir süredir tadilat yapılan Bahadır Erdoğdu  Engelli  Merkezi’nin  Maltepe Engelliler Rehabilitasyon Derneği ile ortak işbirliği protokolunu  imzaladı. “Artık bahane yok” diyen Zengin, ihtiyaç duyulan envanterin hazır olduğunu söyledi. 

Merkezin lisansı için Milli Eğitim Bakanlığı’na hemen başvurulmasını isteyen Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, Bahadır Erdoğdu Rehabilitasyon Merkezi’nin Eylül ayı içinde açılmasının hedeflendiğini kaydetti. 

Dernek yönetiminin gelinen son nokta ve ihtiyaçlar ile ilgili sunumunu dinleyen Zengin; “İnsana bağlı olan sorunu değişim yaparak giderebilirsiniz, ama yapı  ile ilgili sorunu gidermek zordur. Burada çocuklarımız eğitim görecek. Onlar bizim gözbebeğimiz; o yüzden bu bina tam hazır olmadan, her şeyi tamamdır  demeden,  buraya  öğrenci  kabul  etmedik. Daha önce geçici kabul ile burası nasıl açıldı anlamıyorum” dedi.

Dernek yönetimi  ile birlikte binayı gezen Başkan Zengin, “Burada hem yürek olsun, hem beyin olsun istiyoruz” diye konuştu. İçinde dershaneler, müzik odası, el becerileri odası, yüzme havuzu da bulunan Bahadır Erdoğdu Rehabilitasyon Merkezi’nde, geniş bir bahçe ve eğitim için at ve manej alanı da var. Aralarında psikologların da bulunduğu geniş  bir öğretmen kadrosunun görev  yapacağı  merkezde, 500 engelli öğrenci eğitim görebilecek, ailelere de eğitim seminerleri verilecek.

m (2)

m (3)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Yaz Okulu

Maltepe Yaz Okulu’nda çocuklar eğlenerek öğreniyor

Maltepe yaz okulu Maltepeli çocukları ağırlıyor. Maltepe Belediyesi’nin 1 Temmuz-9 Ağustos tarihlerin arasında, 6 haftalık tek kur şeklinde, ...