EMAAR Akvaryum

EMAAR Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi açıldı

Çocuklara sualtı dünyasını eğlenceli bir şekilde öğretmek amacıyla EMAAR Square Mall’de yerini alan EMAAR Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi açıldı.

Anadolu Yakası’nın ilk akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi, ziyaretçileriyle buluştu. Yaklaşık 50 akvaryum tankından oluşan EMAAR Akvaryum’da ziyaretçilere ekoloji ve okyanus hayatının sürdürülebilirliği ile ilgili bilgiler verilirken, ziyaretçiler 270 derece görüş imkanı olan 45 metre uzunluğundaki akrilik tünelde gezerek, denizdeki mucizevi yaşamı ve birçok deniz canlısını da görme fırsatı buldu.

EMAAR akvaryum

20 BİNE YAKIN CANLI BULUNUYOR…

EMAAR Akvaryum’un Ziyaretçi İlişkileri Yöneticisi Yılmaz Kurt, açılışta yaptığı açıklamada Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde 20 bine yakın canlının mevcut olduğunu belirterek; “Bunun büyük bir çoğunluğunu deniz canlıları oluşturuyor. Ama bunun yanında nehir bölümünde de tatlı su canlıları var. Bizi diğer akvaryumlardan ayıran beş farklı canlımız var. Bunlardan en önemlisi, Avustralya’dan gelen kral timsah dediğimiz, 5 metre uzunluğundaki deniz timsahımız. Bir de 3 metre boyunda dişisi var. Erkek olan 750, dişi olan ise 300 kilo ağırlığında. Bunların dışında 8 adet Humboldt türü penguenimiz, 4 adet su samurumuz ve 5 adet de dev su faremiz var” dedi. Kurt, yağmur ormanı bölümünde ise sürüngenlerin olduğunu ifade ederek; burada değişik kertenkele türleri, dev yılanlar, zehirli kurbağalar ve su samurları bulunduğunu kaydetti.

EMAAR Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nin açılışına, basın mensupları ve bloggerlar yoğun ilgi gösterdi. Oğulcan Tatar, Çiğdem Sucuğ, Yeşim Bilge, Canan Özgen, Yaprak Gürdal, Canan Toprakkaya, Kadir Toprakkaya…

Fotoğraflar: Oğulcan Tatar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İş Arayanlar

İş Arayanlar ile İş Verenler Kartal’da Buluştu

iş arayanlar ile iş verenleri buluşturmaya devam eden Kartal Belediyesi; Ekolojik Eğitim Çadırı’nda iş arayan vatandaşlarla firma temsilcilerini ...