Dünya gençlerinden Başkan Zengin’e ziyaret…

pil

“Gençler Arası Değişim Programı” kapsamında dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen gençler, Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’i ziyaret etti.

Anadolu Yakası LIONS Kulüpleri Federasyonu’nun uluslararası organizasyonu olan değişim programıyla Türkiye’ye gelen yabancı öğrenciler ve onlara ev sahipliği yapan Türk öğrencilerden oluşan 30 kişilik ekip, kendilerine ulaşım desteği sağlayan Maltepe Belediye Başkanı’na teşekkür etti.

Başkan Zengin’in tek tek görüşüp hal hatır sorduğu yabancı öğrenciler, makama “Merhaba” diyerek girdi. Gayet sıcakkanlı oldukları gözlenen öğrencilerden bazılarının Türkçe merakı sempatiyle karşılandı.

Prof. Dr. Mustafa Zengin’in bir öğrenciye “İngilizce konuşuyor musun?” sorusu üzerine Türkçe konuşmaya çabalayan bir öğrencinin gayreti ve ezberlediği kelimeleri cümleye dönüştürmesi, diğer arkadaşlarında da heves uyandırdı.

“Nasılsınız?”, “Teşekkür ederim” gibi birkaç cümleyi önceden öğrenmiş olan öğrencilerden bazıları, Maltepe Belediye Başkanı’nın bizzat kendisinin çikolata ikram etmesi ve Maltepe Belediyesi adına lokum hediye etmesi üzerine, “Çok kibarsınız” cümlesini ezberlemeye çalıştılar.

pil (2)

 

 

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe Belediyes'nin Stratejik Planlı Belli Oldu

Maltepe Belediyesi’nin Stratejik Planı belli oldu

Maltepe Belediyesi’nin 2020-2024 stratejik planının hazırlanması için, katkıda bulunmak isteyen tüm paydaşlarla birlikte yürüttüğü atölye çalışmaları sonucunda belirlenen ...