Dünya çocukları 23 Nisan’da Ataşehir’de …

1

Ataşehir Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ataşehir Belediyesi’nin evsahipliği yaptığı “2. Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali”, 20–25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Almanya, Bulgaristan, Endonezya, Kırgızistan, Macaristan ve Slovakya’dan gelecek olan çocuklar; ülkelerini tanıtarak, dostluk ve barış için Ataşehir’deki kardeşleri ile gösteriler yapacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi kutlamalarının yanı sıra Ataşehirliler, 23 Nisan’ı Festival ile doyasıya yaşayacak. Ataşehir’de 23 Nisan resmi törenleri, 20 Nisan Cuma günü saat 10.00’da, ilçe yöneticilerinin görevlerini bir günlüğüne çocuklara bırakmasıyla başlayacak.

23 Nisan Pazartesi günü saat: 09.00’da ise, resmi kurum ve kuruluşlar ile siyasi partilerin ilçe temsilcilikleri, Atatürk Anıtı’na çelenk koyacak. Çelenk koyma töreni, bu yıl Barbaros Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Parkı’nda yapılacak. Çelenk Koyma töreninin ardından saat: 10.00’da, Yenisahra Stadı’ndaki bayram kutlamaları gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Spartaküs

Spartaküs’ün torunları Ataşehir’de!

Ataşehir Belediyesi ile Spartaküs ‘ün doğduğu kent olan Bulgaristan’ın Sandanski şehrinin belediyesi, kardeş kent olma yolunda ilk adımları ...