Üsküdar Kitap Fuarı

4. Üsküdar Kitap Fuarı başlıyor

Üsküdar Kitap Fuarı, dördüncü kez İstanbullu kitapseverler ile buluşuyor. İlki 2015 yılında Üsküdar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen kitap fuarı, gördüğü yoğun ilgiyle her geçen yıl daha da büyüyerek İstanbul’un vazgeçilmezi haline geldi.

Ziyaretçi ve katılımcı sayısı her yıl artan ve artık geleneksel hale gelen Üsküdar Kitap Fuarı, bu yıl 10 Şubat Cumartesi günü başlayacak ve 18 Şubat Pazar akşamına kadar 9 gün süreyle kitapseverler tarafından ziyaret edilebilecek. Toplumun nitelikli bir okuma kültürüne sahip olması hedefiyle Üsküdar Belediyesi tarafından hayata geçirilen fuar, geleceğe yapılan en önemli yatırımlardan biri olarak görülüyor. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda istikrarlı şekilde sürdürülen en büyük kitap fuarı olarak da bilinen ve geçtiğimiz yıl 85 bin kişinin ziyaret ettiği fuarı, bu yıl 120 bin kitapseverin ziyaret etmesi bekleniyor.

ONUR YAZARI MEHMET GÖRMEZ…

4. Üsküdar Kitap Fuarı’nın onur yazarı, Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez olarak belirliendi. 10 Şubat Cumartesi saat 11.00’de gerçekleştirilecek açılışa katılacak olan Görmez, daha sonra açılış konferansında katılımcılara hitap edecek. Türk sinemasının değerli ismi, usta yönetmen Semih Kaplanoğlu da fuarın açılış konuğu olarak kitapseverlerle buluşacak.

üsküdar kitap fuarı

250’Yİ AŞKIN YAZAR, OKUYUCULARIYLA BULUŞACAK…

Okurlar, sevilen yazarlarla 4. Üsküdar Kitap Fuarı‘nda buluşacak, birlikte yeni dünyalara kapı aralayacaklar. Edebiyattan sanata, spordan siyasete, tarihten düşünceye pek çok alanda etkinliğin gerçekleştirileceği fuar süresince İlber Ortaylı, Erhan Afyoncu, İhsan Süreyya Sırma, Nedim Şener, Ayşe Kulin, Ali Saydam, Serdar Tuncer, Leyla İpekçi, Semih Kaplanoğlu, Sibel Eraslan, Tarık Tufan, Yusuf Kaplan, Ercan Kesal, Ahmet Turgut, Beşir Ayvazoğlu, Ali Ural, Fatma Barbarosoğlu, Turan Kışlakçı, Taha Kılınç, Adem Özköse ve Talha Uğurluel gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 250’yi aşkın edebiyatçı, yazar ve gazeteci, söyleşi-imza etkinliğinde okuyucularla buluşacak.

Üsküdar Kitap Fuarı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...