Doğa’nın minik ellerinden geleceğe bir fidan…

Resim

Her gün sayıları biraz daha azalan ağaçları, tükenmek üzere olan yeşil alanları yeniden kazanmak ve çoğaltmak, çevre bilincini geliştirmek için yoğun çaba harcayan Doğa Koleji’nin bilinçli öğrencileri, çiçek ve ağaç dikimlerini aralıksız sürdürerek çevrelerine örnek oluyorlar.

Benimsediği “Doğa Konseptli Eğitim Modeli” ile doğanın sunduğu zenginliklerin farkına varan, önce doğayı tanıyan ve seven Doğa Koleji öğrencileri, çevre bilinci ve doğaya saygı çerçevesinde pek çok başarılı projeyi hayata geçirdi.

Doğa sevgisi ile büyüyen Doğa Koleji öğrencileri, okullarında ve evlerinde gösterdikleri doğa sevgisini çevrelerine de yaymaya karar verdiler. Her kampüsünde ekoloji ve tarım öğretmenleri eşliğinde fidan diken Doğa Koleji öğrencileri, önce kendi yaşam alanlarından, evlerinin bahçelerinden ve sokaklarından işe başlıyorlar.

Doğa Koleji’nde, çevre bilinci ve sağlıklı beslenmenin temelleri daha anaokulunda atılıyor. Öğrenciler bir tohumun fidan oluşunu, meyve verişini izleyebiliyor, dalından kopardığı meyveyi tadabiliyor, kendi meyvelerini ve sebzelerini kendi ağaçlarını yetiştirme imkânını bulabiliyor. Doğaya ve insana saygı çerçevesinde sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer alıyor, bu projelerin liderliğini yapıyor. Tükenen su kaynakları, bozulan ekolojik denge, küresel ısınma ve yok olan ağaçlar için sayısız projede yer alan Doğa Koleji öğrencileri, seslerini duyurmayı da başarıyor.

Res 028

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Çavuşdere Spor Sarayı

Çavuşdere Spor Sarayı sporseverleri bekliyor

Üsküdar Belediyesi tarafından 2017 yılında yapımı tamamlanan Çavuşdere Spor Sarayı 5000 kişilik hizmet kapasitesiyle faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. ...