Irmak Okulları

Cumhuriyet’in ışık saçtığı yer; Irmak Okulları

Belki de onlar Türkiye’nin en şanslı öğrencileri, öğretmenleri ve velileri; yüreklerinde duydukları hisler de tamamen gerçek. Dört bir yanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün eserleri, bayraklar ve Cumhuriyet temaları ile donatılan okulda kendi programlarını kendileri yapan, okul içindeki kültür merkezinde festivali aratmayan atmosferde dünyaya “Atatürk’ün çocuklarıyız” diye haykıran, tüm katılımcıların gözlerinden damla damla yaşların süzülmesine neden olan Özel Irmak Okulları’nın zeki ve yetenekli öğrencileri, Atatürk’ün çocukları…

Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıl Kutlamaları’nda eğitim kurumları arasında İstanbul’un en coşkulu adreslerinden biri, Caddebostan sahilindeki Özel Irmak Okulları’ydı. Yıl içinde tüm eğitimlerinde Atatürk ilke ve inkilaplarını, değerlerini tema alan okul, bu kez fiziki olarak da her bir köşesinde ayrı coşkunun yer aldığı Cumhuriyet içerikleriyle süslendi. Atmosferi günler öncesinden duyan veliler hiçbir yere randevu vermedi, soluğu Özel Irmak Okulları’nda aldı.

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-19

NAZAN FETTAHOĞLU’NDAN ÇOK ÖNEMLİ MESAJ…

Özel Irmak Okulları kurucu yönetiminin de katıldığı etkinlikte Kurumlar Koordinatörü Nazan Fettahoğlu’nun konuşmasında en önemli ayrıntılardan biri, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e layık olabilmenin önemiydi. “O’nu yakamızda taşıdığımız kadar fikir ve eylemlerimizde de taşıyabilmeliyiz” diyen Fettahoğlu, Atatürk’e layık olabilmenin en güzel yolunun, ilke ve inkilaplarını hayata geçirebilmek ve gelecek nesillere aktarabilmek olduğuna dikkat çekti.

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-20

AĞLADILAR…

İlerleyen dakikalarda duygu yüklü sözlerin artması ile birlikte birçok katılımcının gözlerinden yaşlar süzüldüğü dikkat çekti. Yaşlı ve tecrübeli ismin de konuşmanın her satırında anılarına doğru yolculuğa çıktığı anlarda, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mesajları dev ekranda yansıtıldı.

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-18

VELİLER HER YIL 29 EKİM’İ İPLE ÇEKİYOR…

Okulda öğrenci ve öğretmenler kadar heyecanlı olan veliler, çocukluk yıllarındaki anılarını da yaşayabilmek için her yıl Özel Irmak Okulları’ndaki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yoğun ilgi gösteriyor. Bu bayramda İstanbul’daki eğitim kurumlarında alanında en büyüklerinden olduğu bilinen Özel Irmak Okulları Kültür Merkezi’ne katılımcılar sığmadı, coşku koridorlara taştı.

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-12

ÖĞRENCİLERİN HÜNERLERİ DÖRT BİR YANDA…

Yıl içerisinde Atatürk, Cumhuriyet, vatan, birlik, beraberlik, zafer, başarı, dostluk, kardeşlik ve sevgi gibi birçok temada yapılan birçok sanatsal eser de okulun koridorlarında renkli görüntüleri beraberinde getirdi. Kadıköy Life Dergisi, bu yıl da 29 Ekim manzaralarını Özel Irmak Okulları’nda işte böyle görüntüledi.

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-17

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-7

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-1

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-22

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-21

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-8

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-15

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-16

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-14

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-13

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-23

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-2

Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıl Kutlamaları’nda eğitim kurumları arasında İstanbul’un en coşkulu adreslerinden biri, Caddebostan sahilindeki Özel Irmak Okulları’ydı…

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-5

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-4

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-6

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-9

Irmak Okulları

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-11

cumhuriyetin-isik-sactigi-yer-irmak-okullari-10

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Dünya Robotik Olimpiyatları

Geleceğin beyinleri tarih yazdı

Danimarka’da gerçekleşen ve ilk kez katıldığımız Dünya Robotik Olimpiyatları’nda, (WRO) ikincilik Türkiye’nin oldu… İzmir’de gerçekleşen Türkiye finalleri sonrasında, ...