Çekmeköy’de sağlık yatırımları hız kesmiyor

Çekmeköy Belediyesi ile bağışçı bir iş adamının destekleriyle yapılan yeni aile sağlığı merkezi, Mehmet Akif Mahallesi’nde düzenlenen törenle açıldı. Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’nde faaliyete başlayan aile sağlığı merkezinin açılışına Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İstanbul Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Bayram Çiçek, Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı ile vatandaşlar katıldı.

Çekmeköy’ün sağlık ve eğitim alanında sorunsuz hale gelmesini arzuladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Çekmeköy bir eğitim vadisi olsun istedik. Sağlık alanında halkımız ihtiyaç duyduğunda ulaşma imkanını sağlayalım istedik. Güzel müesseseleri ilçemize kazandırdık. Önümüzdeki süreçte Çekmeköy’e eğitim yuvaları kazandıracağız. Eski Ulus Pazarı alanında ilk, orta ve lise okullarımız olacak. Altına iki kat otopark koyduk, otoparkın gelirini de Milli Eğitim Müdürlüğümüze devrettik” dedi.

METRO 29 AĞUSTOS’TA, DEVLET HASTANESİ 15 TEMMUZ’DA AÇILACAK…

Çekmeköy’e gelecek olan metro ve ilçeye yapılacak olan devlet hastanesiyle ilgili iki önemli müjde veren Başkan Poyraz; “Çekmeköy’e metro geliyor. 29 Ağustos’ta Madenler’den metroya binip, İstanbul’un her noktasına ulaşacağız. Madenler’den metroya binip 12 dakikada Ümraniye’ye, 20 dakikada Üsküdar’a gideceğiz. Yine Madenler’den Taşdelen’e üç durağı olan, oradan da Sancaktepe, Sultanbeyli ve Sabiha Gökçen’e ulaşacak olan metronun temelini de 15 Mayıs’ta atacağız.  Çekmeköy Devlet Hastanemizi de 15 Temmuz’da hizmete açacağız” dedi.

BİR BAKIŞ, BİR GÜLER YÜZ  YETER…

Açılışta konuşan Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız ise, ilçeye yapılacak olan Hükümet Konağı projesinin bakanlık programına girdiğini söyledi. Aile sağlığı merkezlerinde görev yapan doktorlara da mesaj veren Kansız; “Sağlık elemanları, güzel ve hijyenik bir ortamda gelen hastalara bir bakış, bir güler yüzle ‘Hoşgeldiniz’ dedi mi, hastalığın ciddi kısmı hallolur. Ondan sonrasını da karşılıklı işbirliğiyle hallederiz. Çekmeköy’ü daha güzel noktalara getirmek için hep birlikte gayret gösteririz” şeklinde konuştu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik Belediyesi İlaçlama

Pendik Belediyesi İlaçlama Çalışması Başlattı

Pendik Belediyesi ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlattı. Pendiklilerin rahat bir yaz geçirmesi ...