Çekmeköy su kanallari ile örülüyor…

1

Çekmeköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, zorlu geçen kış mevsiminin ardından altyapı ve üstyapı çalışmalarına hız verdi. Bazı bölgelerde yaşanan su taşkınları ve beraberinde getirdiği vahim sonuçların Çekmeköy’de de yaşanmaması için, başından tedbir alma hedefiyle 3 yıldır aralıksız çalışan Belediye ekipleri, artan nüfusa bağlı olarak çalışmalarına yenilerini ekliyor.

Hava şartlarının düzelmesi ile birlikte hız kazanan çalışmalar; Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi’ndeki yağmursuyu kanalı çalışmaları ile devam ediyor.

Çalışmaları yerinde inceleyerek işçilerle sohbet eden Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz ilk günlerde, yağmur yağdığı zaman ben ve ekiplerim mahalle mahalle dolaşarak, su taşkını ihtimaline karşı önlem alınması için uyarılar yapıyorduk. Bazı bölgelerde evleri boşaltıyorduk. Üç yıl içinde Çekmeköy’ü yağmursuyu kanalları ile ördük. 12 bin metre yağmursuyu kanalı çalışması yaptık. Şu anda bir sıkıntımız kalmadı. Artan nüfusa bağlı olarak, bu sorunun tekrar ortaya çıkmaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

2

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...