Burhan Felek

Burhan Felek mezarı başında anıldı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin ilk başkanlarından “Şeyhül Muharririn” Burhan Felek, ölümünün 36. yılında Karacaahmet’teki mezarı başında anıldı. Anma törenine Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, Burhan Felek’in yeğeni Okşan Atasoy, ​Orhan Atasoy, Heves Atasoy ile birlikte bazı ​TGC üyeleri katıldı.

“GAZETECİLİĞİN NE HALE GELDİĞİNİ İYİ Kİ GÖRMEDİN”

Törende konuşan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, şunları ifade etti: “Bugün, Şeyhül Muharririn Burhan Felek’in 36. ölüm yıldönümü. O’nu anmak için bir araya toplandık. Ancak bu defa Burhan Hoca’ya seslenmek istiyor ve ‘İyi ki bugünleri görmedin. Gazeteciliğin ne hale geldiğini iyi ki görmedin’ diyorum.”

“BAŞARILARIMIZLA RUHUNU ŞAD EDECEĞİZ”

Etkinliğe katılanlar arasında her yıl olduğu gibi Burhan Felek Anadolu Lisesi öğrencileri de vardı. Okul Müdürü Adem Demirci önderliğinde törene katılan öğrenciler, yakınlarından dinledikleri fikirleriyle Felek’i bir kez daha anlamaya çalıştı. Burhan Felek Anadolu Lisesi Müdürü Adem Demirci ise, yaptığı konuşmada “O’nun ruhunu ancak elde edeceğimiz başarılarla şad edebileceğimizin bilincindeyiz. Bu nedenle de gayret içindeyiz. Hatta bunu sportif alanda da sürdürmeyi olmazsa olmazlarımız arasına aldık” dedi.

ANADOLU SPOR KULÜBÜ DE KATILDI…

Anma törenine, Burhan Felek’in kurucusu olduğu Anadolu Spor Kulübü de katıldı. Burhan Felek tarafından 1908 yılında kurulan ve sadece bir futbol kulübü değil, Kurtuluş Savaşı’nın da simgelerinden biri olan kulübün temsilcileri, mezarı başında O’nu bir kez daha saygıyla anarak dua ettiler.

Fotoğraflar: Foto Yurt

  

Burhan Felek

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

açık hava sineması

Üsküdar’da Açık Hava Sineması

Üsküdar Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda da düzenlediği “Açık Hava Sineması” nostaljisini, bu yıl muhteşem Boğaz manzarasıyla Üsküdar ve İstanbulluların ...