Beykoz Karpuz Festivali

Beykoz’un meşhur karpuzu festivalle tatlanıyor

Beykoz’un meşhur karpuzu Karpuz Festivali’yle tatlanıyor. Konser, animasyon gösterileri ve renkli yarışmalara ev sahipliği yapacak festivalde ziyaretçilere 2 ton karpuz ikramı yapılacak.

Beykoz’un Meşhur Karpuzu Festivalle Tatlanıyor Beykoz’un Meşhur Karpuzu Festivalle Tatlanıyor Beykoz’un Meşhur Karpuzu Festivalle Tatlanıyor

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin doğal güzellikleri ve organik tarım potansiyeline dikkat çekmek amacıyla düzenlenen festival ilçe turizminin canlanması ve yeni üreticilerin teşvik edilmesini de amaçlıyor.

İKİ KOLTUKTA İKİ KARPUZ

Kılıçlı Meydanı’nda çocuklara yönelik animasyon ve gösterilerle başlayacak festivalde civar köylerden katılımla “En Güzel Karpuz” ve “İki Koltukta İki Karpuz Taşıma” yarışması yapılacak. Yarışmalarda dereceye girenlere tam, yarım ve çeyrek altın ödülü verilecek.

Ziyaretçilerin karpuza doyacağı festivalde renkli yarışmaların ardından Maskot Mehter Takımı ve illüzyon gösterileri sunulacak.  Festivalde sahne alacak “Üç Tel Bir Avaz Grubu” ise katılımcılara türkü ziyafeti sunacak. Beykoz Belediyesi alana gelen ziyaretçilere etli pilav ve karpuz ikram edecek.

Beykoz Karpuz Festivali

Başkan Murat Aydın: “7’den 7’e Herkesi Beykoz Karpuzunu Tatmaya Bekliyoruz.”

Beykoz’un köylerinin doğal tarım cenneti olduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: “Beykoz karpuzu Osmanlı’dan bu yana İstanbul’un en lezzetli tarım ürünlerinin başında geliyor. Yaptığımız araştırmalara ve elde ettiğimiz fotoğraflara göre 1900’lerin başlarında İstanbul’un dört bir yanında Beykoz karpuzu satılırmış. Biz de bu geçmişten yola çıkarak tekrar İstanbul’un dört bir yanına Beykoz’umuzun tarihi öneme sahip karpuzunu yaymak istedik. Belediye olarak düzenlediğimiz bu tür festivallerle Beykoz kimlikli bu ürünlerin yaşatılması ve yaygınlaşmasına bulunmak istiyoruz. 7’den 77’ye herkesi doğal Beykoz karpuzunu tatmaya bekliyoruz.” dedi.

PROGRAM:
  • TARİH: 9 Ağustos 2019 Cuma
  • YER: Kılıçlı Meydanı
  • YARIŞMALAR: 14:00
  • ÖDÜL TÖRENİ: 14:45
  • MASKOT MEHTER: 15:00
  • İLLÜZYON GÖSTERİLERİ: 15:15
  • KONSER: 15:30

Festival alanına ilçenin çeşitli noktalarından gidiş-dönüş servis kaldırılacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Adalar Kültür Derneği Film Gösterimleri

Adalar Kültür Derneği’nde söyleşili Türk filmleri gösterimleri

Adalar Kültür Derneği’nin bahçesinde yıllardır devam eden film gösterimlerinin Türk filmi seçkisi ilk kez bu yıl 13 Ağustos’ta ...