Belediyeden muhtarlara “dizüstü” destek…

m

Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin,  ‘’Vatandaşla aramdaki en önemli köprülerden birisi‘’ diye tanımladığı muhtarlara verdiği sözü tuttu. Belediyenin daha önce internet hizmeti götürdüğü 18 mahalle muhtarlığına vaadedilen dizüstü bilgisayarlar teslim edildi.

Muhtarların düzenlediği akşam yemeğine katılan Başkan Zengin, bu arada yeni projelerini de anlattı. Kurmayları ile birlikte katıldığı toplantıda ‘’Çok heyecanlıyım. Bugün Maltepe’ye kazandırmayı hedeflediğimiz Geriatri Hastanesi ile ilgili önemli bir dönemeç aşıldı. Ormanın içinde 50 yataklı Türkiye’nin ilk geriatri hastanesini yapıyoruz. Yetkilileri biraraya getirdik, çalışmalar hızla başlayacak‘’ dedi.

Önümüzdeki dönemde ilçeye kalıcı eserler bırakacaklarını söyleyen Başkan Zengin, “Dubai’li yatırımcılarla Maltepe’nin simgelerinden birisi olan Süreyya Plajı’nı yeniden İstanbul’a kazandırmak ve marina projesini gerçeğe dönüştürmek için sevindirici gelişmeler yaşanıyor. Maltepe benim altın ilçem, hakettiği noktaya çok kısa zamanda hızla ulaşacak‘’ şeklinde konuştu.

Depreme karşı site yönetimleri ile işbirliği…

17 Ağustos depreminin yıldönümü yaklaşırken Maltepe’de bu konuda ciddi çalışmalara imza attıklarını da belirten Zengin, ‘’En önemli projelerden birisi olan deprem riski altındaki binaların yeniden inşası için site yönetimleri ile yaptığımız işbirliği sonuç veriyor. Cevizli Türker sitesindeki uygulamamız iddia ediyoruz ki herkes için örnek olacak. Site sakinleri oranın yeniden inşası için bizden arabulucu olmamızı istemişti. Bu konuda çalışmalar tamamlanma aşamasında. Biz depremin Maltepe için taşıdığı riskin farkındayız ve çalışmalarımızı zaman geçirmeden tamamlamak için çabalıyoruz ‘’ dedi.

Yaklaşan Ramazan için ‘’Biz geçen yıl çadırları kaldırdık. Şimdi herkesin bizimle aynı noktaya gelmesi sevindirici ‘’ diyen Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, halka yardım dağıtımlarının muhtarlar aracılığı ile yapılacağını, iftar sofralarının ise camiler ve lokantalar üzerinden verileceğini söyledi.

m (2)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler güne sabah sporu ile başlıyor

Maltepeliler sabah sporu için parklarda buluşuyor ve “sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” diyerek, ilçe belediyesinin “Güne Sporla Başla” ...