Bağdat Caddesi’nde “boşalmalar” artıyor…

İki yıl önce yapılan uluslararası bir araştırmada dünyanın en cazip 10 caddesi arasında yer alan Bağdat Caddesi, bu özelliğini kaybediyor mu?.. Bu soruyu bölgenin 30 yıldır en popüler emlak danışmanlarından biri olan Aybars Kibarer’e sorduk.

Bugüne kadar Bağdat Caddesi başta olmak üzere, yakın çevresinde yüzlerce alım-satım ve kiralamaya aracılık eden Kibarer, “Maalesef haklısınız” dedi.

19 MAĞAZA BOŞALDI, YILSONUNA KADAR 40’I BULABİLİR…

Bağdat Caddesi üzerinde yılbaşından bugüne kadar 19 mağazanın kapandığına dikkat çeken Aybars Kibarer, yılsonuna kadar bu sayının 40’ı bulabileceğini dile getirdi. Bu değişime gerekçe olarak kiralama rakamlarının çok yükseldiğini ve pek çoğunun dolar bazında kiralanmış olması nedeniyle de dolardaki ani artışa bağlamak gerektiğinin altını çizen Kibarer; “Danışmanlık hizmeti verdiğim bazı önemli markalar çıkışa yöneldiler. Bunların arasında bankalar bile var” şeklinde konuştu.

HAFTASONU YOĞUNLUĞU ALIVERİŞE DÖNMÜYOR…

Ünlü gayrimenkul danışmanının bir başka tespiti ise, yoğunluğun beklendiği kadar alışverişe dönmemesine dikkat çekmesi oldu. “Özellikle haftasonlarında geçtiğimiz yıllara nazaran daha fazla bir insan trafiği var, ancak bu insan trafiği alışveriş yapmıyor. Bana göre endişe verici tarafı da bu” diyen Kibarer, tahliyelerin ikinci nedeni olarak da bu durumu gösteriyor.

CAFE AÇLIĞI ARTARAK SÜRÜYOR…

Kadıköy Life Dergisi’nden Kadir Toprakkaya’ya yaptığı açıklamalarını sürdüren Aybars Kibarer; “Bağdat Caddesi’nde büyük, çok büyük bir ‘cafe açlığı’ varmış. Bu açlık artarak sürüyor. Diğer mağazalarda insan yok, cafelerde ise yer yok. Daha pek çok dünya markası  girmek için yer ve zaman kolluyor, bu durum sürecek gibi de görünüyor” diyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik gürültü kirliliği ile mücadele ediyor

Pendik gürültü kirliliği ile mücadele ediyor

Pendik’te gürültü kirliliği ile mücadele başlatıldı. Dumlupınar Mahallesi ve Orta Mahalle’de hurda ve dönüşüm malzeme toplayıcılarının taşıtlarındaki megafonlarla ...