AYGAD’dan “Çalışan Gazeteciler Günü” mesajı…

2

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu, yayınladığı bildiri ile “10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutladı. AYGAD Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Gazetecilere ekonomik ve sosyal imkânlar sağlayan ve 10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe giren 212 Sayılı Yasa’nın kabulü nedeniyle ilan edilen Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz. Vatandaşların gözü, kulağı, sesi olma ve kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getiren gazeteci arkadaşlarımızın daha iyi koşullarda çalışması dileği ile 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz.”

AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu, özellikle İstanbul’daki yerel medyanın ve  çalışanlarının şartlarının iyiliştirilmesi anlamında yakın zamanda gerekli adımları atacaklarını ve bu konuda yetkililerle temasa geçeceklerini kaydetti.

Kahyaoğlu, İstanbul’un vizyonuna ve misyonuna yakışan bir yerel medya hedeflediklerini ve bu doğrultuda çalışmalar yürüttüklerini de sözlerine ekledi.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediye Başkanı

CHP Milletvekilleri Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’i Ziyaret Etti

CHP milletvekilleri mazbatasını almasının ardından Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e tebrik ziyaretinde bulundu. İstanbul Milletvekili ve CHP Parti ...