Ataşehirli kursiyerlerin mutlu günü…

Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin el ele verip, ortaklaşa yürüttüğü okuma ve yazma ile mesleki eğitim kurslarında mutlu sona gelindi.

Ataşehir Belediyesi’ne bağlı Kayışdağı Lions, Ferhatpaşa, İnönü ve Yeni Çamlıca Ataevi’nde eğitim alan 300 kursiyer, Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleşen törenle sertifikalarını aldı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başkan yardımcıları, Birim müdürleri, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Asılsoy ve Ataşehir Halk Eğitim Müdürü Yakup Alp’ın da katıldığı törene, kursiyerlerin aileleri de yoğun ilgi gösterdi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, törende yaptığı konuşmada ataevlerinin Ataşehirliler için çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Başkan İlgezdi, kadınların kendilerini bilgi ile donatmaları ve mutlaka bir diploma sahibi olmaları gerektiğinin altını çizdi.

 

 

 

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Yeni evlenenlere gelinlikler Ataşehir Belediyesi’nden

Ataşehir Belediyesi’nin maddi imkansızlıklar dolayısıyla gelinlik alamayan gelin adaylarının hayallerini gerçeğe çevirdiği “Hayalim Gelinlik” projesi devam ediyor. Sosyal ...