Ataşehir’de Kadın Emeği Pazarı

Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Kadın Emeği Pazarı” projesinde ilk pazar, 4 Mayıs’ta coşkulu bir açılış töreniyle yapıldı. Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Alanı’nda cuma günleri kurulacak olan Kadın Emeği Pazarı’nın açılış törenine Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Orhan Çerkez, Abdullah Der, belediye birim müdürleri, 300 girişimci kadın ile aileleri katıldı.

BAŞKAN YILMAZ’DAN KADINLARA “BOL KAZANÇ” MESAJI…

Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz ve belediye yetkilileri, katıldıkları açılışta kadınları yalnız bırakmayarak, ilk gün için onlara destek oldular. İlhami Yılmaz, stantları tek tek gezerek kadınların el emeği ürünleri incelerken, kadınlara ilk gün için bol kazanç diledi. Kadın Emeği Pazarı’nın açılışında konuşan Yılmaz; “Ataşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden beri kadınlarımızın ekonomik sürece daha etkin katılması için çalışmalar yapıyoruz. Bizler belediye olarak Ataevleri’nde ve Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’nde kadınlarımızı güçlendirmeye yönelik çeşitli projelere imza atarak, kadınlarımızın ekonomik özgürlüklerini kazanmaları için çalışıyoruz. Dilerim ki her cuma emeklerinizin karşılığını alırsınız. Yeni satış alanımızın tüm kadınlarımıza bol kazanç getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Ataşehir kadın emeği pazarında tezgahlar kuruldu

HER CUMA TEZGAHLARI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ…

Açılış konuşmalarının ardından Ataşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Roman Grubu, pazar alanını danslarıyla şenlendirdi. Kadın üreticiler, kendi elleriyle ürettikleri gıda, el işi, takı, örgü, cam ve seramikten yapılmış ürünlerini tezgahlarında satacak. Cuma günleri kurulacak pazarda bütün tezgahlar kadınlara ait olacak, erkekler sadece alışveriş yapabilecek. Tezgahlar, Ataşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak kadınların kullanımına sunulacak. Kadınlara, Kadın Emeği Pazarı kurulmadan önce hijyen ve güvenli gıda eğitimleri verildi. Ayrıca, proje süresince kurulacak Kadın Emeği Pazarları düzenli olarak denetlenecek. Kadın Emeği Pazarı’nda kendi ürettikleri ürünlerini satmak isteyen Ataşehirli kadınlar, AKAGİM ve ATAMEM’E gerekli evraklarını getirerek başvurularını yapabilirler.

3 yorum

  1. merhabalar bende telkırma işliyorum ve makremo örüyorum bu pazardan tezgah almak isterim

  2. ben sancaktepedeyim

  3. merhabalar bu pazarda yer almak istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ustalar Ataşehir’de perde dedi

Ataşehir Tiyatro Festivali, 27 Şubat Çarşamba günü, Aziz Nesin’in eserlerinden derlenen “Aziz Nesin Vapuru” isimli oyunla Mustafa Saffet ...