Ataevleri yeni mezunlarını verdi

Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği, AÇEV’in gönüllü öğretmenlerinin ders verdiği Ataevleri okuma-yazma kurslarından 20, bilgisayar, deri işlemeciliği, ahşap boyama, biçki-dikiş, aşçılık, kuaförlük, temel makyaj, takı tasarımı, el sanatları ve iğne oyası kurslarından 850 kişi sertifika almaya hak kazandı.

Mevlana, Aşık Veysel, Ferhatpaşa, İnönü, Kayışdağı Lions ve Mustafa Kemal Ataevleri’nde eğitim alan kursiyerler, sene boyunca öğrendiklerini sergiler ve yaptıkları defile ile göz önüne çıkardı. Kendi diktikleri kıyafetleri giyerek podyuma çıkan kursiyerlerin mutlulukları gözlerinden okundu.

OKUMA VE YAZMA ÖĞRENDİLER…

Okuma-yazma eğitimi alan Ataevleri kursiyerlerinin heyecanı ise bambaşkaydı. Adını, soyadını, T.C. kimlik numarasını dahi bilmedikleri için bugüne kadar hep birilerine muhtaç kaldıklarını söyleyen kadınlar, hayatlarının bundan sonra daha fazla anlam kazandığını, artık hastaneye giderken rahat rahat işlem yapabileceklerini ve çocuklarına yardımcı olabilecekleri için çok mutlu olduklarını söylediler. Sertifika töreninde 4 aylık okuma yazma kursuna katılıp, sertifika almaya hak kazanan Hamide Yıldırım, “Atatürk Ne Demek?” adlı şiiri okudu. Hastanelere giderken yaşadığı zorluğu ifade eden kursiyer Hafize Uz ise derslerin devamının olmasını, okuma yazmalarını geliştirmek istediklerini iletti.

Ataevleri yeni mezunlarını verdi

ÇOCUKLARA ÖZEL ‘OYUN EVİ KARNESİ’ …

Anneleriyle birlikte kurslara gelen çocuklar da katıldıkları Oyun Evleri’nden karnelerini aldılar. Yıl boyunca Ataevleri’nde eğitim alan kursiyerleri tebrik eden Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, ileri seviyede okuryazarlık eğitiminin olacağını müjdeledi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Düğün Festivali

Sheraton Grand Ataşehir’de Düğün Festivali

Sheraton Grand İstanbul Ataşehir, ilhamını Yin Yang’den aldığı yılın en özel ve en göz alıcı etkinliğine sizleri davet ...