Anadolu Yakası’nda şantiyeleri soyan çete çökertildi

Anadolu Yakası’nda inşaat şantiyelerini soyan 9 kişilik çete çökertildi. Çetenin, 28 şantiyeden 1 milyon lira gasp ettiği belirlendi.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre, gaspçıların 16 Ekim 2017’de Marmaray Metro Göztepe inşaatına gece saatlerinde girerek, 15 bin lira değerindeki kapıları çaldıkları tespit edildi. Uzun namlulu silahlarla ve tabancalarla bekçileri etkisiz hale getiren gaspçıların, 15 Kasım 2017’de de Kadıköy Belediyesi Hayvan Barınağı’nda bulunan şantiyeye girip, inşaat malzemelerini çaldıkları ortaya çıktı.

BİRÇOK SUÇTAN KAYITLARI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI…

Konuyla ilgili çalışma başlatan Gasp Büro ekipleri, şüphelilerden ikisini Atatürk Havalimanı’nda, üçünü Hatay’da ve dördünü de İstanbul’da belirlenen adreslerde yapılan operasyonlarla gözaltına aldı. Çete lideri olduğu belirlenen Karakuş U. (28) ve beraberindeki sekiz kişi Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Hırsızlık, gasp, yağma, oto hırsızlığı, cinsel istismar gibi birçok suçtan kaydı olan şüpheliler, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maltepe’de sokak işgaline geçit yok

Maltepe’de sokak işgaline geçit yok

Maltepe Belediyesi sokak işgaline karşı geniş kapsamlı bir çalışma başlatırken, sokaklarda altyapıdan kaynaklı işgallerle ilgili sorunları da yetkili ...