Anadolu Yakası’nda bir ilk; Çocuk ve Aile Fuarı

Goca Exhibitions’ın gerçekleştireceği ve birçok ilkleri sahiplenen Çocuk ve Aile Fuarı, 21-24 Eylül 2017 tarihlerinde Crown Plaza İstanbul Asia Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. “Mutlu Çocuk=Mutlu Aile” teması üzerine kurgulanan ve ana fikrinde bilinçli olmak vurgusu yer alan Çocuk ve Aile Fuarı’nın İstanbul Anadolu Yakası’nda yapılacak ilk ve tek çocuk ve aile fuarı olma özelliği, bu fuara ait ilklerden sadece biri.

Sosyal sorumluluk misyonu ile sahiplenilen bir diğer ilk ise, Dünya Sağlık Örgütü’nün 2017 İşitme Kaybı Eylem Planı’nda da belirttiği gibi, global bir halk sağlığı sorunu olan ve ülkemizde de nüfusumuzun yaklaşık yüzde bir buçuğunu etkileyen işitme kaybı hakkında, işitme kayıplı çocuklara ve ailelerine rehabilitasyon desteği veren Çocuk Eğitim Derneği’nin (ÇED) yaptığı çalışmaları destekleyip, işitme teknolojisi ve eğitim programları hakkında farkındalık yaratacak panellere fuar kapsamında yer veriliyor olunması.

Çocuk ve Aile Fuarı

“BİLİNÇLİ OLMAK” TEMASI VURGULANIYOR…

Fuarda gerek sergilenen ürünlerde gerekse fuar süresince yapılacak panellerde işlenecek konu başlıklarında ve tüm çocuk etkinliklerinde “Bilinçli Olmak” teması vurgulanıyor. Eğitim, sağlık, teknoloji ve beslenme konularındaki tüm yeni yaklaşımları takip eden ve çocukları için en iyisini uygulamaya çalışan tüm aileler, web sitesinden ücretsiz kayıt imkânı olan bu fuarı ajandalarına kaydedebilirler.

Çocuk ve Aile Fuarı

AİLELERE ÖZEL PANELLER…

Çocuk Ve Aile Fuarı’nda yapılacak panellerde aileler, çocuklarına dair en çok öğrenmek istedikleri “Okuma Kültürü ve Çocuk Kitapları Üzerinden Çocuklarla İletişim Kurmak”, “Çocuklarda Öfke Kontrolü ve Empati Geliştirme”, “Çocuklar için Güvenli İnternet Kullanımı”, “Güçlü Çocuk Yetiştirmek”, “Bebek ve Çocuk Beslenmesi”, “Çocuklarda KBB hastalıkları” gibi birbirinden önemli konular hakkında işin uzmanları tarafından bilgilendirilecek. Panellerde yeni anneler ve anne adayları da unutulmadı. “Doğum Sonrası Estetik Kaygılar; Ameliyatlı ve Ameliyatsız Çözümler” ve “Hamilelikte Ayak Sağlığı ve Ayak Bakımı” gibi annelere özel konular da uzmanlar tarafından açıklanacak.

ÇOCUKLAR HAYALLERİNİN SINIRLARINI ZORLAYACAK…

Çocuklar için “Dur!”, “Hayır” ve “Dokunma!” yerine “Hadi!”, “Dokun!”, “Keşfet!” cümlelerinin kullanılacağı fuarın, çocuk etkinlik alanında dört gün boyunca İyi Cüceler Çocuk Kitabevi çatısı altında gerçekleştirilecek birbirinden keyifli etkinlikler ile çocuklar özgürlüklerini doyasıya yaşayacaklar. Çocuklar, uluslararası masal anlatıcısı Şeyda Çevik ile interaktif masal etkinliğine katılarak hayallerin sınırsızlığını deneyimleyecek, Hakan Sezgin tarafından yürütülecek “Orff ve Ritm” etkinliğiyle bol bol neşelenecekler. Hayalbaz Tiyatro ile 16. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nde oynanan “Evvel Zaman İçinde” isimli müzikli çocuk oyunu ile geleneksel Türk tiyatromuzun ögeleriyle tanışacak, International Play Association Türkiye Temsilciliği’nin doğa ve çevre farkındalığı kazanmaları amacıyla Çocuk ve Aile Fuarı için kurguladığı doğa dostu oyunlarla da farklı deneyimler yaşayacaklar.

TÜM ÇOCUK ETKİNLİKLERİ ÜCRETSİZ…

Tüm çocuk etkinliklerinin ücretsiz olacağı fuarda çocuklar hayallerinin sınırlarını zorlarken, bu süreçte anne ve babalar da fuar içerisindeki birbirinden önemli konu ve konukların olduğu seminerleri takip edebilir ya da kendi ilgi alanları için keşfe çıkma fırsatını değerlendirebilirler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...