Anadolu Yakası müteahhitleri AYİD çatısı altında…

Kentsel dönüşüm süreci hız kazandı, müteahhitler arasında yeni bir dönem başladı. İnşaat sektörünün önde gelen isimleri, İstanbul Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği’ni kurdu. Büyük Kulüp’te gerçekleşen basın lansmanına Kadıköy Life Dergisi’nin sorusu damgasını vurdu. AYİD yönetimi soru üzerine; “Evet, kesinlikle ada bazında dönüşüm olmalı. AYİD olarak bu konuda çalışacağız” açıklamasında bulundu.

Geçici başkanlığını Mehmet Sadıkoğlu’nun gerçekleştirdiği derneğin lansmanında Hakan Şişik, İrfan Aydoğan, Mehmet Yılmaz Öncel, Yiğit Tavukçuoğlu, Fehmi Öztürk, Zikrullah Turanlı, Aydoğan Selimoğlu, Faruk Tever, O. Naci Kitaplıoğlu gibi müteahhit ve inşaat firması sahipleri de kameraların karşısındaydı. Moda Platformu Başkanı Sadık Tavukçuoğlu, Deniz Otel Sahibi Falih Özgür gibi Kadıköy’ün tanınan simaları da toplantıya katılan isimler arasındaydı.

TOPLANTININ KONUSUNU KENTSEL DÖNÜŞÜM, GÜNDEMİ KADIKÖY LIFE BELİRLEDİ..

Milliyet, Emlak Kulisi ve Emlakta Son Dakika gibi medya organlarının ilgi gösterdiği tanıtım toplantısında Kadıköy Life’ın; “Kadıköy başta olmak üzere tüm dönüşümü gerçekleşen şehirlerde artan değerler ile birlikte imar alanları dışında eski yapılar kentsel dönüşüm dışında yıkılarak yenilenmeye başlandı. Dönüşümün doğrusu ada bazında olması değil midir? Böylece dar yollar genişletilir ve trafik sorunu çözülür. Bu yönde çalışmalarınız neler olacak?” sorusu büyük yankı buldu. Müteaahhitlerin tamamının destek verdiği soruya, AYİD Genel Sekreteri Hakan Şişik ve yönetim şu yanıtı verdi:

“KESİNLİKLE ADA BAZINDA PLANLI DÖNÜŞÜM İSTİYORUZ…”

Kentsel dönüşüm yerel olarak planlanmalı. Tüm şehirlerin dönüşüm gereksinimleri farklıdır. Ancak Türkiye’de her şehre eşit bir yaklaşım uygulanıyor, bu yanlış. Kadıköy’de yapıların yüzde 90’ı riskli. Parça parça değil de, ilçe tamamen adalara bölünerek kentsel dönüşüm alanları belirlenmeli. Kadıköy Life’ın söylediği üzere imar planlaması yapılmayan alanlarda, şehrin çeşitli mahallelerinde artan arsa ve emlak değerleri ile birlikte kat malikleriyle anlaşılıyor, eski binalar yıkılıp yenisi yapılıyor. Eğer bu şekilde ilerlerse, ada bazında dönüşüm yapılamaz. Ada bazında olursa dar yollar genişletilebilir, İstanbul’un trafik sorununa da çözüm bulunur. AYİD olarak ada bazında dönüşümü destekleyeceğiz ve takipçisi olacağız.

MÜTEAHHİTLER SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNÜ BİRLİKTE ARAYACAK…

İstanbul Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİD); müteahhitler arasında diyaloğun arttırılması, sektörün ve müteahhitlerin sorunlarının çözümünde etkin rol oynayacak adımlar atmaya hazırlanıyor. Müteahhitler, daha güzel bir kentsel dönüşüm ve şehir için yapılması gereken çalışmaları masaya yatıracak.

SANATÇILAR DA KATILDI…

Türkiye’nin ilk kadın ressamı Mihri Müşfik Hanım’ın anısına kurulan İstanbul Kadın Ressamlar Derneği’nin Başkanı Nilgün Sarp ve yönetimi, lansmana renk kattı. İstanbul Kadın Ressamlar Derneği sanatçılarından Mısırbilimci, Ressam ve Tasarımcı Perihan Sadıkoğlu da, babası AYİD Başkanı Mehmet Sadıkoğlu’nu basın tanıtımında yalnız bırakmadı.

Lansmanın tüm ayrıntıları, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak.

AYİD; müteahhitler arasında diyaloğun arttırılması, sektörün ve müteahhitlerin sorunlarının çözümünde etkin rol oynayacak adımlar atmaya hazırlanıyor…

Mısırbilimci, Ressam ve Tasarımcı Perihan Sadıkoğlu, babası AYİD Başkanı Mehmet Sadıkoğlu’nu basın tanıtımında yalnız bırakmadı…

Perihan Sadıkoğlu ve İstanbul Kadın Ressamlar Derneği’nin Başkanı Nilgün Sarp…

AYİD Genel Sekreteri Hakan Şişik; “Kentsel dönüşüm yerel olarak planlanmalı. Kadıköy’de yapıların yüzde 90’ı riskli. Kadıköy Life’ın söylediği üzere imar planlaması yapılmayan alanlarda, şehrin çeşitli mahallelerinde artan arsa ve emlak değerleri ile birlikte kat malikleriyle anlaşılıyor, eski binalar yıkılıp yenisi yapılıyor” dedi…

5 yorum

 1. Sayin Sadikoglu beyefendi ve yonetim kurulunu tebrik eder basarilar dileriz , METAMAR MARBLE firmasi olarak Kadikoy ve Anadolu yakasinin guzellesmesinde Siz degerli muteahitlerimizin mermer ili ilgili tum taleplerini dunya kalitesi standartlarinda karsilamaya haziriz .
  Saygilarimizi sunariz

  Osman FESCI

  METAMAR MARBLE
  Tel 00905321678805
  Email [email protected]
  Web page http://www.metamarmarble.com
  http://www.mermercarsi.com

 2. Sayın AYİD kurucuları ve üyeleri ;
  Derneğinizin hayırlı olması dileği ile başarılarınızın devamını temenni ederiz.
  BAŞHAN PARKE olarak 25 yıllık sektör tecrübesi, geniş ürün yelpazesi , kaliteli ve güvenilir işçilik ile siz değerli müteahitlerimizin taleplerini karşılamaktan onur duyarız.

  Saygılarımızla,
  BAŞHAN PARKE-Üzeyir BAŞHAN

  Telefon : 0216 348 71 61 – 348 97 61
  GSM: 0532 211 66 03
  E-mail: [email protected]
  web : http://www.bashanparke.com.tr

 3. iyi bir site başarılarınızın devamını dilerim teşekkürler.

 4. Uzman Parke olarak 15 yıllık sektör tecrübesi, geniş ürün yelpazesi , kaliteli ve güvenilir işçilik ile siz değerli müşterilerimizin taleplerini karşılamaktan onur duyarız.Masif Parke ve Laminat Parke zemin kaplamalarında uzmanız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartal Belediyesi’nin WhatsApp Hattı yoğun ilgi görüyor

Kartal Belediyesi’nin vatandaşların ilettiği şikâyetleri anında çözüme kavuşturmak için kurduğu WhatsApp İhbar Hattı büyük ilgi görüyor. Kartal Belediye ...