Ahmet Şimşek’li yüzücüler madalyaları topladı…

Ahmet Şimşek Koleji Yüzme Takımı, İstanbul genelinde 120 okulun katıldığı İstanbul Okul Sporları Okullar Arası Yüzme Yarışları’nda üçüncü olarak büyük bir başarı elde etti. Başarılı öğrencilere ailelerinin de katıldığı törende madalyaları takıldı, ödül kazanan öğrencilere ödülleri verildi.

Daha önceki kulüpler arası yarışlarda 4 altın madalya kazanan 3. sınıf öğrencilerinden Ela Naz Özdemir, girdiği tüm yarışlarda İstanbul Birincisi oldu ve Ahmet Şimşek Koleji camiasına büyük bir gurur yaşattı.

“ŞİMŞEK GENÇLER YETİŞTİRİYORUZ…”

Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek, törende yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Bizim bir markamız, sloganımız var. ‘Şimşek gençler’ yetiştiriyoruz. Şimşek gençler, tüm yurt sınırlarına yayılmıştır ve dağlara taşlara ‘Şimşek gençler’ yazılmıştır. Böyle güzel, başarılı, mükemmel evlatlar yetiştirdiğiniz için hepinizi kutluyorum. Canınız kadar sevdiğiniz evlatlarınızı bizlere teslim ederek aradan çekildiniz, bize güvendiniz ve büyük bir vebal yüklediniz. Bizler de yavrularınızı fikri hür, vicdanı hür, kalbi hür, mükemmel insanlar olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. Görüyorsunuz, sanki hepsi büyümüş de küçülmüş gibi duruyorlar. Çok yetenekliler… Öğrencilerimizin yeteneklerini kolejimizdeki etkinlik kulüpleri ortaya çıkarmaktadır. Öğrencilerimiz, her zaman başarıdan başarıya koşacaklar, Atatürk ilke ve inkılapları ışığında yetişerek, Türklüğü dünyaya tanıtacaklardır.”

“BAŞARIMIZIN EN BÜYÜK MİMARI ÖĞRENCİLERİMİZDİR…”

Ahmet Şimşek Koleji Yüzme Baş Antrenörü İ. Burak Sezgin ise; “120 okulun katıldığı İstanbul Okul Sporları Okullar Arası Yüze Yarışmaları’na 19 sporcumuzla katıldık ve takım halinde üçüncü olduk. Sporcularımızın hepsi, kendi yaş kategorilerinde üst düzey performans gösterdiler. Ayrıca Ela Naz Özdemir, girdiği bütün yarışlarda İstanbul Birincisi oldu. Bu başarının en büyük mimarı öğrencilerimizdir, ama onlara en büyük desteği veren de ailelerdir. Ailelerimize, kurucumuza, koordinatörümüze, antrenörlerimize, öğrencilerimize ve tüm okulumuza teşekkür ediyorum” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kartallı minik sporcular

Kartallı minik sporcular madalyalarını aldı

Kartallı minik sporcular Yaz Spor Okulu’nu tamamlayarak madalyalarını aldı. Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından çocukların sporla tanıştırılması ...