Yüzlerce Acıbademli yeryüzü sofrasında buluştu…

Ahmet Sani Gezici Lisesi Veli Dayanışması ve Acıbadem Halk Dayanışması’nın destek verdiği “Yeryüzü Sofrası”, Acıbadem ASGL önünde kuruldu. İftar programına Acıbadem’in yanı sıra Koşuyolu, Hasanpaşa, Fikirtepe ve Kadıköy’ün diğer mahallelerinden de yoğun katılımın olması dikkat çekti.

Antikapitalist Müslümanlar Grubu’nun lideri olarak tanınan İhsan Eliaçık, son bir yıldır okulun yıkılmaması için yoğun çaba harcayan Acıbadem (Halk) Dayanışması, Yeldeğirmeni Dayanışması ve Caferağa Dayanışması gibi STK’lara destek verdi. Uzunluğu 200 metreye yaklaşan Yeryüzü Sofrası’nda yaklaşık olarak 500 kişi iftar yaptı.

İhsan Eliaçık, iftar sonrası gerçekleştirdiği açıklamada, Gezi hareketine “ağacı kesip alışveriş merkezi yapanlara karşı haklıdan yana oldukları için katıldıklarını” savundu. Acıbadem’deki park ve yeşil alanlar için de benzer düşüncelerin olduğunu öne süren Eliaçık, Yeryüzü Sofrası’na sivil toplum hareketlerinin düşüncelerine destek verdiği için katıldığının altını çizdi.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Anega Gıda

Sevgiyle açtılar, lezzetle kapattılar!

Aneda Gıda merkez binasında “Sevgiyle açtık, lezzetle kapattık” sloganıyla sosyal medyanın sevilen bloggerlarının katıldığı özel bir organizasyon düzenlendi. ...