Özgürlük Parkı hizmete girdi…

Sultanbeyli Belediyesi tarafından yaptırılan Özgürlük Parkı, düzenlenen törenle vatandaşların hizmetine açıldı. Yeni parklarına kavuşan çocuklar, açılışta doyasıya eğlendi.

Geçtiğimiz günlerde Orhangazi Parkı’nı mahalle sakinlerinin hizmetine sunan Sultanbeyli Belediyesi, aradan çok geçmeden Mimar Sinan Mahallesi Özgürlük Parkı’nı da vatandaşların kullanımına açtı. Açılış programında konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin; “Bugün mahallemize yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha ekliyoruz. Mahalle sakinlerimize yeni bir yaşam alanı, çocuklarımıza yeni bir oyun alanı kazandırıyoruz. İlçemize yaptığımız yatırımlarla Sultanbeyli’mizin nefes alacağı alanları artırdık” dedi.

GENÇLER VE MAHALLELİ İÇİN SPOR YAPMA İMKÂNI…

Açılış töreninde parkla ilgili bilgiler de veren Başkan Keskin; “Bugün açılışını yaptığımız parkımızın toplam alanı 1.520 metrekare… Bunun 110 metrekaresi çocuk oyun alanlarından oluşuyor. Gördüğünüz gibi gençlerimiz için de mini futbol sahası ve basketbol sahası yaptık. Parkımızın toplam yeşil alanı ise 650 metrekare… Bunların yanı sıra fitness aletlerimizde de mahallemizin sakinleri spor yapma imkânı bulacak” şeklinde konuştu.

DAHA YAŞANABİLİR BİR SULTANBEYLİ İÇİN…

Sultanbeyli’nin yüzde 70’inin imara açık olduğunu, yüzde 30’luk kısmında bulunan sorunu da çözmek üzere olduklarını ifade eden Başkan Keskin; “İlçemizin artık yüzde 100’ü planlı duruma geldi. Bu, Sultanbeyli için artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının en büyük göstergesidir. İlçemizin istihdama, gelişime, yatırıma açık olduğunun ispatıdır. Sultanbeyli’nin planlı hale gelmesi demek, sosyal donatı alanlarının artması anlamına geliyor. Değerli Sultanbeylililerin daha yaşanabilir bir ilçede hayatlarını devam ettirmeleri anlamına geliyor. İnşallah hep birlikte daha yaşanabilir bir Sultanbeyli inşa edeceğiz” dedi.

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...