Yeşil Okul

Yeşil okullardan doğaya 500 fidan

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler 500 çam fidanı dikti. Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü ve Yöntem firması işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, minik eller hem fidan dikti hem de taşıdıkları dövizlerle ağaç sevgisine dikkat çekti.

Riva TFF Meral Celal Aras Spor Lisesi yanında yapılan etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Yakup Özbek, Tacettin Aksu, ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler iştirak etti.

KAYMAKAM AHMET KATIRCI: BEYKOZ’UN YEŞİLİNİ AĞAÇ DİKEREK KORUYALIM…

Etkinlikte konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı; “Yeşil Okul, Beykoz’un yüz akı projelerinden. ‘Kıyametin kopacağını bilseniz bile ağaç dikin’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. İstanbul’un en yeşil ilçesinde yaşıyoruz, bunun kıymetini bilmek lazım. Beykoz’un yeşilini ağaç dikerek koruyalım, doğaya sahip çıkalım” dedi.

BAŞKAN YÜCEL ÇELİKBİLEK: ÇEVRE PROJELERİNDE TÜRKİYE’DE ÖNCÜYÜZ…

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise; “Ağaç olmazsa dünya olmaz. Yeşil Okul  kapsamında yürüttüğümüz projelerle Türkiye’nin öncü belediyelerinden olduğumuzu söylemekten gurur duyuyorum. Sıfır Atık Projesi, Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ilgi ve destek gördü. Bu başarıda öğretmen, öğrenci ve tüm ilçe sakinlerimizin katkısı var. Bugün buradaki etkinliğe katılarak doğamıza katkıda bulunan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

yeşil okul projesi

Beykoz Belediyesi’nin çevreci nesiller için 10 yıldan bu yana yürüttüğü Yeşil Okul Projesi kapsamında, ilçedeki 60 okuldan öğrenciler 500 çam fidanı dikti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

baskan-yazici-ve-esi-okul-aile-birlikleriyle-bulustu-2-

Başkan Yazıcı ve Eşi, Okul Aile Birlikleriyle buluştu

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla’da okul aile birliklerinin gönüllü yöneticileriyle buluştu. ...