Yeni anayasaya Sultanbeyli katkısı…

1

Abdurrahman Dilipak ve Şanar Yurdatapan, Sultanbeyli Belediyesi ve Türkiye Küçük Milletler Meclisi’nin ortaklaşa düzenlediği “Anayasamızı Hazırlıyoruz” konulu söyleşi için Sultanbeyli Kültür Merkezi’ndeydi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dahil birçok kesimden destek alan ve 30’den fazla ilde toplantı yapan Türkiye Küçük Millet Meclisi (TKMM)’nin bu ayki adresi Sultanbeyli’ydi.

Anayasa Uzlaşma Komisyonu yeni anayasa çalışmalarını sürdürürken, toplum genelinde temel hak ve özgürlükler konusunda duyarlılık oluşturmak ve demokrasi bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yurt çapında gerçekleştirilen söyleşilerin ilk konukları, gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak ve sanatçı Şanar Yurdatapan oldu.

2

Abdurrahman Dilipak ve Şanar Yurdatapan’ın katıldığı söyleşide; yeni anayasanın yapısı, hazırlanma ve oylanma süreci tartışıldı.

2012 yılının Ekim ayına kadar sürecek olan söyleşilerde, farklı konuklarla birey hak ve özgürlükleri, demokrasi, doğrudan ve temsili demokrasi, devletin ve bireyin sosyal ve ekonomik hak ve yükümlülüğü, devlet ve toplum, devletin yapısı gibi başlıklar konuşulacak.

Bir sonraki söyleşinin konukları Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapmış Sacit Kayasu ile İnsan Hakları alanında ulusal ve uluslararası pek çok çalışmada görev almış Gülden Sönmez…

İkinci “Anayasamızı Hazırlıyoruz” söyleşisi, 29 Aralık Perşembe günü saat 14.00’te, Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

6. İstanbulensis Şiir Festivali başladı

Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen VI. Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali, 17 ülkeden 38 şairin katılımıyla 2-5 Mayıs tarihleri arasında ...