Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Murathan Mungan ile “yazdıkları etrafında”…

Şair-yazar Murathan Mungan, geçtiğimiz hafta sonu Caddebostan Kültür Merkezi’nde okuyucuları ile buluştu. Şiir, öykü,  deneme, oyun ve eleştiri yazarının hayranları, büyük salonu tamamen doldurdu.

“Üç Aynalı Kırk Oda”, “Yüksek Topuklar”, “Şairin Romanı”, “Yaz Geçer”, “Kadından Kentler”, “Kırk Oda”, “Aşkın Cep Defteri”, “Mahmut ile Yezida”, “Yedi Kapılı Kırk Oda” ve daha birçok kitabıyla tanınan 1955 İstanbul doğumlu edebiyatçı, katılımcılara son kitabı “Harita Metod Defteri”nden bahsetti.

KİTAP İMZALATMAK İÇİN KUYRUKLAR OLUŞTU…

Yazar, ömrünün yıllarla ölçülen süresi “kaç ortalı” olursa olsun, yaşamı boyunca kendine çizdiği yol haritasını izleyerek bıkmadan, usanmadan ders çalışan; elinden, kolundan, kucağından defter, kitap ve kalem eksik olmayan bir çocuğun anılarını yazdığı kitaba “Harita Metod Defteri” adının yakışacağını düşünmüş. “Umarım okunması, yaşanmasından daha güzel bir hayatın kitabı olmuştur” diyen Murathan Mungan, söyleşinin bitiminde hayranları için kitaplarını imzaladı.

sporvitrini

Hakkında Sedef Turan

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ercan Yılmaz

Ercan Yılmaz’dan “Ortak Dosyamızda Neler Var” karma resim sergisi

Ressam Ercan Yılmaz, Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde 35 eğitimcinin katıldığı “Ortak Dosyamızda Neler Var” temalı karma resim ...