yarıyıl

Yarıyıl tatilinde robot yapacaklar

Tüm öğrencilerin dört gözle beklediği yarıyıl tatili, Pendik’te eğlenceli bilim etkinlikleriyle geçecek. Pendik Belediyesi, hem Bilim Merkezi’nde hem de beş mahalledeki Aile Çocuk Eğitim Merkezleri’nde çocukların hoş vakit geçireceği ücretsiz bilim ve deneysel atölyeler düzenliyor.

BİLİM MERKEZİ ÇOCUKLARI BEKLİYOR…

Sülüntepe Şehit Burhan Önel Spor Kompleksi içinde kapılarını açan Pendik Belediyesi Bilim Merkezi’nde hafta için her gün Uzaya Yolculuk, Keşif Küresi, Led Işık ve Origami, Elektronik Devre ve Lehim gibi çeşitli atölye gösterileri gerçekleşiyor. Etkinliklerin yanı sıra 50 çeşit düzenek ve deneysel ekipman bulunduğu merkez çocuklara gezdiriliyor. 6-14 yaş arası yapılan etkinlikler için belediyenin web sitesinden online kayıt yaptırılabiliyor. Atölye etkinlikleri kontenjanla sınırlı olurken, geziler için kontenjan sınırı bulunmuyor. Bilim Merkezi, yarıyıl tatili boyunca Cumartesi ve Pazar günleri ise ziyarete kapalı olacak.

ROBOTİK ATÖLYELERDE KENDİ OYUNCAKLARINI YAPACAKLAR…

22 Ocak-2 Şubat arasında Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Ahmet Yesevi, Kurtköy ve Velibaba’daki Aile Çocuk Eğitim Merketleri’nde ise Robototik Atölye ve sanat çalışmaları var. Çocuklar yarıyıl tatili boyunca ebru çalışması, elektrikli araba, atlı karınca, hırsız alarmı, sokak lambası, tekne, helikopter gibi pek çok şey yapabilecek. Yaptıkları oyuncaklar ise kendilerine hediye edilecek. Web sitesinden kayıt yaptırılan yarıyıl tatili ücretsiz etkinliklerine 7-10 yaş arası ilkokul öğrencileri katılabilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

mtepe-piraye-1

Nazım Hikmet’in ‘Piraye’si Maltepe’de sahnelendi

Maltepe Belediyesi, dünya şairi Nazım Hikmet’in 117. doğum yıldönümünde,  Murat Çidamlı’nın sahne aldığı “Piraye” isimli oyuna ev sahipliği ...