Yanıyoruz!..

Aşırı sıcaklar, tüm İstanbul ile birlikte Anadolu Yakası da etkisi altına aldı. 40 dereceyi aşan hava sıcaklığı, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Daha çok öğle ve akşam saatleri arasında etkili olan bunaltıcı hava, çocuk ve yaşlılar için ciddi riskler taşıyor. Uzmanlar, güneşin en dik açılarını bulduğu saatlerde (13:00 – 17:00)özellikle tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıyor. Ağustos ayının ilk gününde bulutlar sürpriz yapsa da, önümüzdeki günlerde sıcak hava dalgalarının oldukça etkili olması öngörülüyor.

1 AY BOYUNCA YAĞIŞ GÖZÜKMÜYOR…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre İstanbul’da önümüzdeki bir ay içerisinde yağış beklenmiyor. Temmuz ayı genelinin  de yağışsız geçmesi dikkat çekmişti. Ağustos ayında bol güneş ışığının yanı sıra yer yer parçalı bulutlu havanın da etkili olacağı tahmin ediliyor.

SAHİLLER, PARK VE BAHÇELER İLGİ GÖRÜYOR…

İstanbul genelinde. Göztepe 60. Yıl Parkı, Özgürlük Parkı, Kalamış Parkı, Demokrasi Parkı, Yoğurtçu Parkı gibi Kadıköy’den Tuzla’ya birçok geniş sosyal donatı alanlarının yanı sıra ağaçlık sahil boyu da, beton bloklar arasında serinlemek isteyenlere fırsat sunuyor. Kirlilik oranlarına rağmen Marmara Denizi’ne girenlerin sayısı ise bir hayli fazla. İnsanlar kadar sıcaklardan olumsuz etkilenen hayvanların da hareket etmeyerek yeşil ve gölge alanlarda uyuması dikkat çekiyor.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

‘Genç Gelecek’ miniklerin yüzünü güldürdü

Sancaktepe Genç Gelecek Sağlık Kulübü öğrencileri “Bir Kitap Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut ” projesi kapsamında köy ...