Ümraniye Tapu Müdürlüğü hizmete açıldı…

1

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, “Süreç İyileştirme Projesi” kapsamında modernize edilen İstanbul’daki 10 adet Tapu Müdürlüğü ve Kadastro Mühendislik Birimleri’ni törenlerle hizmete açtı. Aynı proje kapsamında, Ümraniye Tapu Müdürlüğü hizmet binası, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Açılışa Bakan Bayraktar’ın yanı sıra; Ak Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar, Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Ümraniye Emniyet Müdürü Adem Öztürk, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Celal Erdoğan, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, STK temsilcileri ile çok sayıda protokol mensubu katıldı.

Bakan Bayraktar: “Yeni Tapu ve Kadastro Müdürlüğü binalarımız hayırlı olsun…”

Açılış töreninde bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar; “Modernize edilen İstanbul’daki 10 adet Tapu Müdürlüğü ve Kadastro Mühendislik Birimleri’ni törenlerle hizmete açtık. Türkiye’deki tüm Tapu Müdürlüğü binalarını da yenileyeceğiz. Çok daha kaliteli hizmet sunmak, işlemleri hızlandırmak, bürokrasiyi azaltmak, bilgisayar başından işlemlerinizi çözmek için modernize çalışması içindeyiz. Türkiye’de 60 milyona yakın parselin bilgilerinin % 60’ını bitirdik. Artık vatandaşlarımız, vatandaşlık numarasını girmek suretiyle evinden, işyerinden, elektronik ortamda kendi parsellerine ait bilgileri ve imar durumlarını, yakın zaman içinde görebilecekler. Bu vesile ile bugün burada hizmete açtığımız Ümraniye Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’müz hayırlı olsun” dedi.

Açılış kurdelesini birlikte kestiler…

Konuşmaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Başkan Hasan Can ve beraberindekiler, açılış kurdelesini birlikte kesti. Davetliler daha sonra Ümraniye Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nün yeni binasını gezerek yetkililerden bilgi aldı.

3

2

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

pet şişe

Çevre için pet şişeler kumbaraya!

Ataşehir Belediyesi ile Danone Hayat İçecek arasında yapılan sponsorluk sözleşmesiyle, parklara ve bazı noktalara pet şişe kumbarası yerleştirildi. ...