Gülriz Sururi

Vaniköy Lions’tan Gülriz Sururi’ye şükran plaketi

Vaniköy Lions Kulübü, her yıl ülkemiz ve insanımız için faydalı hizmetler sunan, toplumun refahı ve yücelmesi için başarılı çalışmalar yaparak sağlığa, eğitime, sanata ve çevreye katkıda bulunan değerli bilim adamlarımıza, araştırmacılara, sanatçılara, çalışmalarıyla topluma ışık tutan ve yön veren kişilere “Yaşarken Analım, Yaşarken Sayalım” anlayışı doğrultusunda şükran plaketi takdim ediyor. İlk olarak 1990 yılında büyük tiyatro ve sinema oyuncusu Bedia Muvahhit’e layık görülen ve o günden bu yana devam eden ödül, bu yıl Vaniköy Lions Kulübü Yönetim Kurulu’nun kararıyla Gülriz Sururi’ye verildi.

Olağanüstü oyunculuğu, Türk Tiyatrosu’na olan büyük katkıları, yetişmelerinde büyük emek verdiği pek çok sanatçı dostu, öğrencileri ve örnek sanatçı kişiliği nedeniyle oybirliğiyle ödüle layık görülen Sururi, 6 Mart Salı günü Büyük Kulüp’te gerçekleşen toplantıda şükran plaketini aldı. Gülriz Sururi etkinlikte kendisinden, kitaplarından ve anılarından bahsederken; aynı toplantıda Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında büyük müzik üstadı Hasan Cihat Örter, Vaniköy Lions Kulübü’nün onur konuğu olarak katılımcılara gitarının tellerinde uçar gibi danseden parmakları, eşsiz müziği, güzel şarkıları ve günün anlamına uygun sunuşlarıyla unutulmaz anlar yaşattı.

Programın son bölümünde ise yazarlığının yanı sıra çok yönlü ve donanımlı yapısıyla gurur Vaniköy Lions Kulübü üyesi Asuman Tümer, billur gibi sesi ve zarafeti ile adeta bir yıldız gibi parladı.

Gülriz Sururi

Vaniköy Lions Kulübü

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

AYGAD

AYGAD’dan Kartal Belediyesi’ne ziyaret

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti (AYGAD), Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette, AYGAD Başkanı ...