Vah memleketim vah!..

Kalbi delik eşi ve iki çocuğuna bakmak için sokaklarda simit satan epilepsi (sara) hastası; megakentin göbeğinde, trafiğin ortasında ölümle yüz yüze geldi. Ayıldığında yola savrulan “ekmeğini” tek tek yerden toplayan simitçinin içler acısı hali yürekleri burktu.

“Epilepsi hastası olduğum için iş vermiyorlar. Nerede ne zaman bayılacağım belli olmuyor. Bana balık vermesinler, balık tutmayı öğretsinler” diyen İbrahim Akın’ın çaresizliği, yoldan geçenleri bir hayli üzdü. Fenerbahçe Stadyumu yanında simit sattığı sırada sara nöbeti geçiren 23 yaşındaki seyyar satıcı, yürekleri ağza getirdi.

İlk anlarda olaya inanamayıp soru işaretleri ile yaklaşan vatandaşlar, daha sonra sara belirtilerini gözlemledikleri hastaya yardım etti. Kendine geldikten sonra yoldan simitlerini toplayan İbrahim Akın, yaşadıklarını Kadıköy Life ile paylaştı.

“KENDİME Mİ İLAÇ ALAYIM, EŞİME Mİ ŞAŞIRDIM…”

Eşinin kalbinin delik olması nedeniyle çalışamadığını ifade eden simitçi; “Sara hastası olduğum için iğne kullanmak zorundayım. Eşimin de iğneleri var, ancak yurt dışından geldiğini biliyorum. Kendime mi ilaç alayım, eşime mi… Ne yapayım bilemiyorum. Kimse iş vermediği için ben de simit satıyorum. Ancak yollarda sık sık bayıldığım için ciddi sorunlar yaşıyorum. Diğer yandan iki çocuğumu düşünüyorum. Ev kirası,  zorunlu ihtiyaçlarımız derken ne elde kalıyor, ne de avuçta” diyerek, içinde bulunduğu zor durumu aktardı.

GERÇEK HASTALARI MAĞDUR EDİYORLAR…

Fenerbahçe Stadyumu yanında yaşanan olayda yoldan geçenlerin soru işaretleriyle yaklaşımı, sahtekar ve dolandırıcıların gerçek hastaları mağduriyet altında bıraktığını bir kez daha gözler önüne serdi.

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...