Attila İlhan

Usta şair Attila İlhan, Kadıköy’de anılacak

Cumhuriyet dönemi edebiyatına ve düşünce dünyasına çok sayıda eser veren Türkiye’nin değerli aydınlarından Attila İlhan, Kadıköy’de düzenlenen etkinlikle anılacak.

Şiirleri, romanları, öyküleri, senaryo ve yazınlarıyla hemen herkesin hayatına dokunan Türk edebiyatının usta isimlerinden Attila İlhan, Kadıköy’de anılacak. Kadıköy Belediyesi ve Attila İlhan Vakfı işbirliğiyle 10 Ekim’de yapılacak anma gecesinde usta edebiyatçı, yaşamına tanıklık eden dostları tarafından anlatılacak, şiirleri okunacak.

usta-sair-attila-ilhan-kadikoyde-anilacak-1

ŞİİRLER OKUNACAK, ŞARKILAR SESLENDİRİLECEK…

10 Ekim Pazartesi saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek geceye Metin Celal, Haydar Ergülen, Prof. Dr. Yakup Çelik konuşmacı olarak katılacak. Kerem Alışık, Yılmaz Gruda, Erkan Bektaş ve Levent Can’ın Atilla İlhan’ın unutmaz şiirlerini okuyacağı gecede, Mazlum Çimen de İlhan’ın şiirlerinden bestelenen şarkıları seslendirecek.

usta-sair-attila-ilhan-kadikoyde-anilacak-3

90. YIL ANMA ETKİNLİĞİ HALA HAFIZALARDA…

Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz yıl da 90. doğum gününde usta şair için Attila İlhan Vakfı işbirliğiyle bir anma etkinliği düzenlemişti. “Attila İlhan 90 Yaşında” isimli gecede usta edebiyatçının yaşamına tanıklık eden dostları onu anlatmış; Ahmet Mümtaz Taylan, Deniz Uğur, Kerem Alışık ve Levent Ülgen şairin şiirlerini okumuş, Vedat Sakman ise İlhan şiirlerinden şarkılar söylemişti.

Attila İlhan

10 Ekim Pazartesi saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek Attila İlhan’ı anma gecesine Metin Celal, Haydar Ergülen ve Prof. Dr. Yakup Çelik konuşmacı olarak katılacak…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

İDEA Kadıköy’de denize nazır çalışma

Kadıköy Belediyesi, farklı meslek gruplarından olan, serbest çalışan veya ofisi olmayanlar ile öğrencilerin mekan arayışına çözüm olarak, ortak ...