Üsküdar’da yaz okulu başlıyor…

Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri (ÜSGEM) bünyesinde eğitim gören yaklaşık 7 bin genç, kayıt oldukları yaz okullarında eğlenerek öğrenmenin tadını çıkartacak.

Üsküdar Belediyesi, Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri bünyesinde gerçekleştirilen  iç etkinliklerde öğrenciler; kitap okuma saatleri, sinema saati, bilişim dersleri, iletişim ve yaşam becerileri dersleri, sanat atölyesi, değerler eğitimi, eğlenceli spor ve oyun saatleri ile sosyal ve fiziksel yönlerini geliştirirken; akıl oyunları, hafıza atölyesi, bulmaca saatleri, geleneksel çocuk oyunları, maharetli eller saati, astronomi eğitimi, robotik eğitimleri, drama, satranç ve mangala saati gibi etkinliklerle de yeteneklerini geliştirme imkânı elde ediyorlar.

YAŞADIKLARI YERLERİ YAKINDAN TANIYACAKLAR…

Dış etkinlikler bünyesinde gerçekleştirilecek olan yüzme, at biniciliği, spor turnuvaları, yarışmalar, bisiklet turları gibi eğlenceli aktivitelerle yazın tadını çıkartacak olan çocuklar, kültür gezileri ile yaşadıkları ilçeyi ve şehri yakından tanıma fırsatı bulacaklar.

YAZ TATİLİNDE EĞLENEREK ÖĞRENECEKLER…

15 Haziran-15 Ağustos 2015 tarihleri arasında devam edecek olan programda çocuklar, yaz tatilini verimli geçirmelerinin yanı sıra sosyal etkinlikler ile eğlenerek öğrenecekler.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Sancaktepe Belediyesi’nden anlamlı proje

Sancaktepe’de engelli vatandaşlar, kendilerine tahsis edilen tezgahlarda hem ürünlerini satıyor hem de sosyal hayata karışıyor. Sancaktepe Belediyesi, engellilerin ...