Teknik Yapı şartlara uymadı, şartları belirledi…

Teknik Yapı’nın bayram hediyesi, Ramazan ile birlikte yine erkenden geliyor. Teknik Yapı; Evora İstanbul, Metropark ve Concord İstanbul projelerinde yer alan daireler için “düşük faiz”, “peşinat erteleme” ve “indirim” fırsatlarından oluşan üçlü bir avantaj kampanyası başlattı.

“DÜŞÜK FAİZ”…

Kampanyanın en önemli ayağını oluşturan “Düşük Faiz” fırsatında, konut kredisi kanunu gereği maksimum daire fiyatının yüzde 75’i için kullanılan banka kredisindeki faiz oranlarına 36, 48 ve 60 aya özel olarak Teknik Yapı desteği geldi. Anlaşmalı bankalardan kredi kullanmak isteyen müşteriler 60 ay için yüzde 0.39, 48 ay için yüzde 0.25 ve 36 ay vadede yüzde 0 konut kredi faiz oranı ödeyecek. Vadeyi 60 aydan 120 aya kadar daha uzun dönemli seçmek isteyenlere ise yüzde 0,73 oranında kredi avantajı sunulacak.

“PEŞİNAT ERTELEME”…

Ödemeyi daha cazip hale getiren Teknik Yapı, bu fırsatlara ek olarak “Peşinat Erteleme” kararını aynı seçenek içine dahil etti. Buna göre daire fiyatının yüzde 75’ini anlaşmalı bankalardan kullananlar, yine konut kredisi kanunu gereği ödenmesi zorunlu olan yüzde 25 oranındaki peşinatın sadece yüzde 10’unu sözleşme sırasında, geriye kalan yüzde 15’ini ise sözleşme tarihinden bir yıl sonra ödeyebilecek.

“İNDİRİM”…

Kampanyanın alternatif fırsatını ise “İndirim” oluşturuyor. Teknik Yapı’nın üç güzide projesinden herhangi birinden daire almak ve peşin ödemek isteyenlere veya yüzde 25 peşinatı hemen ödeyip, “baz faiz oranlarıyla” yüzde 75’ini kredi kullanmak isteyenlere yüzde 12 indirim uygulanacak.

“BELİRSİZ DÖNEMDE NET ADIMLAR ATIYORUZ…”

Ekonomik ve siyasi konjonktür nedeniyle Türkiye’de üç olumsuz gelişmenin bir araya geldiği ara dönem yaşandığını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, bu belirsiz dönemde net adım atmaya karar verdiklerini söyledi.

“FAİZLERE MEYDAN OKUYORUZ…”

Kampanyayı bayramı erkenden kutlamak için atılmış bir adım olarak değerlendiren Durbakayım; “Son üç yıldır Ramazan ayı ile yaz tatilinin aynı tarihlere denk gelmesi, konut almak isteyenleri yavaşlatıyordu. Bunların üzerine eklenen seçim sonrası hükümet kurma girişimleriyle zirve yapan siyasi belirsizlik, konut almak isteyenleri iyice düşündürmeye başladı. Teknik Yapı olarak bu belirsizliği elimizden geldiğince ortadan kaldırmak için bir girişimde bulunmaya karar verdik. Hem yaşamak için konut talep edenler, hem de birikimlerini değerlendirmek için güvenli bir liman arayan yatırımcılar için büyük bir kampanya başlattık. Bu kampanyadaki en büyük avantajlardan ilki, konut kredisi yasası gereği maksimum oran olan yüzde 75’lik banka kredisindeki faiz oranını gelişmiş ülkelerdeki seviyeye yakın oranlarda sabitlememiz olmuştur” açıklamasını yaptı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik gürültü kirliliği ile mücadele ediyor

Pendik gürültü kirliliği ile mücadele ediyor

Pendik’te gürültü kirliliği ile mücadele başlatıldı. Dumlupınar Mahallesi ve Orta Mahalle’de hurda ve dönüşüm malzeme toplayıcılarının taşıtlarındaki megafonlarla ...