Üsküdar sempozyuma hazırlanıyor…

2

Yıllardır düzenlenen ve bir gelenek haline gelen Üsküdar Sempozyumları’nın yedincisi, 02-04 Kasım 2012’de gerçekleşecek. Sempozyum duyurusunun yapılmasıyla birlikte, akademisyenler bildirilerini hazırlayarak sempozyumun Bilim Kurulu’na teslim edecekler.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen sempozyumun bu yılki konusu, Üsküdar’ın ilk yerleşim tarihi olan “1352’den Bugüne Şehir”… Hükümetin politik vizyonuna Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı eklemesi ve Üsküdar’ın da içerisinde yer aldığı İstanbul için “Kanal İstanbul Projesi”nin geliştirilmesi, konunun seçilmesinde önemli bir etken oluşturuyor.

Daha önce altı kez, ağırlıklı olarak tarihi ve kültürel değerler üzerinden düzenlenen sempozyum, bu kez “Şehir” kavramından yola çıkarak önemli bir katkı sunmaya hazırlanıyor.

Sempozyuma katılacak olan akademisyenler, 1 Nisan 2012 tarihine kadar tebliğin başlığını ve 150–200 kelimelik özetini; elektronik posta, faks veya uygun görecekleri bir vasıta ile Sempozyum Sekretaryası’na ulaştıracak. 

Sempozyum, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Sempozyumla ilgili gerekli bilgi ve sürekli iletişim www.uskudarsempozyumu.org adresinden sağlanabiliyor.

1

 

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Şile Belediyesi

Şile Belediyesi’nden ihale skandalı haberine yanıt

Sözcü Gazetesi’nden Özlem Güvemli’nin haberi ile Şile Belediyesi’nin düzenlediği ihalelere ilişkin önemli bir iddia ortaya atılmıştı. Habere göre, ...