Üsküdar Belediyesi

Üsküdar Belediyesi’nden istihdam rekoru

İmza attığı projelerle Üsküdar’ı örnek gösterilen bir ilçeye dönüştüren Üsküdar Belediyesi, milli istihdam seferberliğiyle 10 bin kişiyi iş sahibi yaptı. Hemşire Ayşegül Arslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Türkiye’deki istihdam merkezleri arasında birinci seçilen Üsküdar İstihdam Merkezi (ÜSİM) tarafından istihdam edilen 10 bininci kişi oldu.

Üsküdar’ın istihdam rekoru kırması nedeniyle Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in makamında düzenlenen törende Başkan Türkmen, hemşire Ayşegül Arslan’a tansiyon aleti hediye etti. Medipol Hastanesi’nde işe başlayacak olan Arslan da kendisine böyle bir fırsat sağladıkları için Türkmen’e teşekkürlerini sundu. Üç yılını geride bırakan ÜSİM projesiyle 10 bin kişiye istihdam sağladıkları için büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, şunları ifade etti:

Üsküdar Belediyesi

GÜÇ BİRLİĞİ, GÖNÜL BİRLİĞİ HAREKETİ…

“Bu projeye başlarken hedefimiz 5 bin kişiyi iş sahibi yapmaktı. Ancak biz sözümüzü fazlasıyla tuttuk ve hedefimizi ikiye katladık. Bugün, ÜSİM sayesinde 10 bininci kişiyi istihdam etmenin gururunu yaşıyoruz. ÜSİM, sadece bir iş ve personel bulma organizasyonu değil; aynı zamanda iş birliği, güç birliği, gönül birliği hareketidir. Alın teriyle yaşamını kazanmak isteyen Üsküdar sakinlerinin yanında olma gayretidir. Daha güzel bir gelecek için ÜSİM, istihdam çalışmalarına büyük bir heyecan ve hızla devam edecektir.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Pendik Belediyesi İlaçlama

Pendik Belediyesi İlaçlama Çalışması Başlattı

Pendik Belediyesi ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte kent genelinde sivrisineklere karşı ilaçlama çalışması başlattı. Pendiklilerin rahat bir yaz geçirmesi ...