Üsküdar Belediye Spor’dan tarihi başarı…

1

İspanya’nın Castellon kasabasında yapılan 33. Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası’nda Üsküdar Belediye Spor, Büyük Kadınlarda Avrupa Şampiyonluğu’nu kazandı.

Rus takımı Luch Moskow’un 10 puan önünde şampiyon olan Üsküdar Belediyesi, 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul’u temsilen Avrupa’da yılın ilk büyük başarısına imza atarken, ferdi yarışmalarda Belediye sporcularından Belaynesh Jemama 18.52’lik derecesi ile altın, Aslı Çakır Alptekin 18.54 ile gümüş madalya kazanarak tarih yazdı.

6 bin metre yarışında Almitu Bekele Degfa 19.15 ile 6’ncı, Bahar Doğan 19.27 ile 10’uncu, Özlem Kaya 19.50 ile 17’nci, Gülcan Mıngır ise 20.04’lük derecesi ile 25’nci oldular. Bu başarı sonrası Üsküdar Belediye Spor, Avrupa Kros Şampiyonaları’nda 5 yılda 3 Avrupa Şampiyonluğu’nun yanı sıra, 2 Avrupa İkinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

Şampiyonada favori takımlardan Portekiz Maratona De Portugal ise, 53 puanla üçüncü sırayı alabildi.  Kulüp Başkanı Mecit Çetinkaya; “İstanbul’un bir ilçe belediyesi olarak elde ettiğimiz bu muhteşem başarı, Avrupa atletizminde büyük ses verdi. Avrupa ülkeleri bize bu başarıya nasıl ulaştığımızı sorarken, bu konuda araştırma yaptıklarını söylediler” dedi.  

Genç erkekler 6 bin metrede Fenerbahçe, 37 puanla Rusya temsilcisini iki puanla geçip Avrupa ikincisi olurken; Portekiz takımı 17 puanla şampiyon oldu. Sarı lacivertliler, 4 bin metre genç kızlarda ise 4’üncü sırayı elde etti. Büyük Erkekler 10 bin metrede İstanbul Büyükşehir Belediye Spor, takım sıralamasında 5’nci sırayı aldı.

2

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Futbol Turnuvası

STK’lar Arası Futbol Turnuvası başladı

Ataşehir ilçe sınırları içerisindeki sivil toplum kuruluşlarının katıldığı STK’lar Arası Futbol Turnuvası başladı. Teması “kardeşlik”, adı “Birlikte Türkiye’yiz” ...