Avrupa

Üsküdar, Avrupa’da Türkiye’yi temsil edecek

Üsküdar Belediyesi, 2017 Yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri’nde Türkiye’yi temsil etmek için seçilen iki projeden birinin sahibi oldu. Avrupa Komisyonu’nun sponsorluğunda 2006 yılından bu yana verilen 2017 Yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri’nde başvuru süreci tamamlandı. Yarışmaya COSME programındaki AB üyesi ülkeler İzlanda, Sırbistan ve Türkiye katılıyor. Ödül programına Avrupa düzeyinde binlerce yeni işletmenin kurulmasını destekleyen 3 bin 400’den fazla proje başvurdu.

GİRİŞİMCİLİK VE İSTİHDAM HİZMETLERİ İLE ÖDÜLE ADAY OLDU…

Türkiye’den yarışmaya katılmak için komisyona bildirilecek iki aday belirlendi. Türkiye çapında KOSGEB’in ulusal koordinasyonu ile gerçekleştirilen seçim süreci kapsamında başvuru yapan 47 proje, uzmanlardan oluşan bir komisyon tarafından değerlendirildi. Üsküdar Belediyesi’nin “Girişimcilik ve İstihdam Hizmetleri” projesi, Türkiye adına ödüle aday proje oldu. İstanbul Kalkınma Ajansı’nın “Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Program” projes” de Türkiye adına ödüle aday projeler arasında seçildi.

Avrupa

POTANSİYEL GİRİŞİMCİLERİ CESARETLENDİRMEYİ HEDEFLİYOR

2017 yılı Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülleri, işletmeleri ve girişimciliği en başarılı şekilde teşvik edenleri belirlemek, girişimcilerin rolü hakkında Avrupa çapında farkındalığı artırmak ve potansiyel girişimcileri cesaretlendirmeyi hedefliyor. Ödül yarışması, bu yıl Avrupa Komisyonu tarafından verilen karar doğrultusunda beş kategoride gerçekleştirilecek. Yarışmada her kategori için bir başarı ödülü, ayrıca tüm kategoriler arasında seçilecek en yaratıcı ve ilham verici girişimcilik uygulamasına Jüri Büyük Ödülü verilecek.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Orhan Ülker

Orhan Ülker, Üsküdar Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu

İşadamı Orhan Ülker, CHP’den Üsküdar Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Üsküdar Filizler Köfte’de 20 Ekim Cuma ...