Üsküdar, Anadolu’ya kitap taşıyor

Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezleri (ÜSGEM), bir duyarlılık ve sosyal sorumluluk örneği göstererek, Kütüphaneler Haftası münasebeti ile kütüphanesi olmayan ya da kitaba ihtiyacı olan okullara ulaşmayı amaçlıyor.

Hemen her alanda hayata geçirdikleri sosyal projeler ile pek çok etkinliğin öncüsü olan ÜSGEM, Türkiye genelinde kütüphanesi olmayan okullarda eğitim gören öğrencilerin sosyal ve kültürel anlamdaki eksikliğinin farkındalığıyla başlattığı projeyi duyurmasıyla ülkemizin pek çok bölgesinden kitap talebi aldı. Bitlis Mutki İmam Hatip Lisesi ve Mutki İlkokul’u başta olmak üzere Denizli Çameli Lisesi, Gaziantep Şehit Kamil Mütercim Asım Ortaokulu, Tokat Kırkızlar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Düzce Ortaokulu, Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Kader Mahkumları Derneği, kitap talebinde bulunan kurumlardan bazıları.

40 BİNE YAKIN KİTAP YOLA ÇIKTI…

ÜSGEM, aldığı bu taleplere karşılık vererek masal, öykü, roman ve şiir kitaplarının yanı sıra bilim ve teknik içerikli kitaplar, dünya klasikleri, çeşitli popüler kitaplar, örnek şahsiyetlerin yaşam öyküleri gibi 40 bine yakın kitabı, çocuklarımızın yaş aralıklarını da göz önünde bulundurarak okullarına ulaştırıyor. Böylece çocukların zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak, onları farklı diyarlara taşımanın mutluluğunu yaşıyor.

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Ressam Lian Lutfija göçün izlerini resmetti

Empresyonist (izlenimcilik) sanatın, genç kuşak başarılı temsilcilerinden Lian Lutfija’nın, “Küllenen Zamanlar (As Time Fading Away)” isimli resim sergisi, ...