Kadıköy’de ücretsiz filmler…

Kadıköy Belediyesi’nin kültür merkezlerinde ücretsiz film gösterimleri devam ediyor. Nisan ayında Yeldeğirmeni Sanat’ta Avrupa sinemasından örnekler; Barış Manço Kültür Merkezi’nde ise İFSAK Kısa Film Seçkisi, ücretsiz olarak izleyiciyle buluşuyor.

Yeldeğirmeni Sanat’ta Kadıköy Belediyesi ve Fransız Kültür Merkezi ortaklığı ile en yeni Fransız filmlerinden örnekler, izleyicisiyle buluşuyor. Nisan ayı boyunca her Pazartesi gösterilecek film programı şu şekilde:

4 Nisan / Pazartesi – 19.30
Au Galop – An Meselesi

Ada; huzurlu bir hayatı, evlenmek üzere olduğu çok sevdiği bir sevgilisi olan bir kadındır. Tüm bu hayatı, kendisinden yaşça büyük yazar Paul ile tanıştıktan sonra değişmeye başlayacaktır.

11 Nisan / Pazartesi – 19.30 
Hippocrate -Hipokrat

Thomas Lilti, prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirdiği ikinci uzun metraj filmi Hipokrat’ta, babasının çalıştığı hastanede stajyer doktor olarak işe giren Benjamin’in yaşadığı komik ve dramatik olayları anlatıyor.

18 Nisan / Pazartesi – 19.30
Mobile Home – Hareketli Ev

Şehirdeki işinden ve sevgilisinden ayrılan Simon, doğduğu köye geri döndü ve orada çocukluk arkadaşı Julien ile yeniden bağlantı kurdu. Otuzlu yaşlardaki iki aylak, gençlik hayallerini gerçekleştirmeye karar verdi: Maceralı yollara çıkıp, mevsimlik işlerde çalışmak…

25 Nisan / Pazartesi – 19.30 
Tristesse Club

Tristesse Club izlerken, hazine avlarını ve eski Porscheleri ile dikkatleri çeken bir cenaze alayını karşınızda bulacaksınız. Olmayan bir kız kardeşin yer aldığı filmde, babalarının ölümü üzerine cenaze törenine hazırlanan kardeşlerin başında geçen olaylara tanık olacaksınız. Filmin komedi dolu dakikaları da bu esnada izleyicilerin karşılarına çıkıyor.

KISA FİLMLER BMKM’DE…

İFSAK Kısa Film Festivali, başladığı günden bugüne ulusal düzeyde düzenliyor ve  ülkemizdeki birçok kısa film etkinliğine örnek teşkil ediyor. Bu yıl 21.’si düzenlenen İFSAK Kısa Film Festivali’ndeki filmler, Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde  izleyicisiyle buluşuyor. Nisan ayı boyunca her Salı saat 20.00’den itibaren kısa filmleri ardı ardına izlemek mümkün.

KOLEKTİF MUHABBET…

Kısa Film Kolektifi de 16 Nisan Cumartesi 14.00-15.00 saatleri arası Barış Manço Kültür Merkezi’nde kısa animasyon seçkisini sunacak. Ardından da Anima İstanbul ekibiyle Kötü Kedi Şerafettin’in yapım süreci ve karakter tasarımı üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kadıköy’de halk otobüsü tramvay yoluna girdi!

Kadıköy’de direksiyonu kilitlendiği öne sürülen İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı özel halk otobüsü kaza yaptı. Kaza saat 10.00 sıralarında ...