Ünlü Kardiyoloji Uzmanı Timurkaynak Caddebostan’da…

Aynı zamanda Bayındır İçerenköy Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Başkanı da olan Prof. Dr. Timur Timurkaynak, Bağdat Caddesi’nde muayenehane açtı.

Hastalarından gelen yoğun ısrarlar karşısında bu kararı almak zorunda kaldığını açıklayan Timurkaynak; “Kalp ve damar hastalıkları, dünyada bir numaralı ölüm nedeni olarak hala en ön sıralarda görülüyor. Böyle bir durumda hastanede işim bittikten sonra evime gitmeyi doğru bulmadım ve bunu gerçekleştirdim” dedi.

BAĞDAT CADDESİ CADDEBOSTAN’DA…

Bağdat Caddesi’nin en gözde lokasyonlarından biri kabul edilen Caddebostan’da açılan ve “Kardiyoloji Merkezi” özellikleri de taşıyan muayenehanenin açılışına çok sayıda davetli katıldı. Ünlü hocanın hastalarının yanı sıra tıp çevrelerinden de konukların katıldığı açılış, 01 Şubat Cumartesi günü saat 13.00 sularında başladı ve saat 20.00 sularına kadar sürdü.

HİPERTANSİYON’A DİKKAT…

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Timur Timurkaynak, açılışta yaptığı sohbet sırasında halk arasında yüksek tansiyon olarak bilinen hipertansiyonun, toplumun yaklaşık yüzde 50’sini etkileyebilen sinsi bir hastalık olduğunu konuklara aktardı. Hastalığın çok sessiz ve hiç belirti vermeden gelişebildiğine dikkat çeken Timurkaynak; “Bu rahatsızlığın kötü tarafı sinsi ilerlemesidir. İyi tarafı ise, hastaların tansiyon değerlerinin ilaç tedavisi ile kontrol altına alınabilmesidir” dedi.

Dünyada bir numaralı ölüm nedeninin kalp ve damar hastalıkları olduğuna değinen Prof. Dr. Timur Timurkaynak, hastalarından gelen yoğun ısrarlar karşısında muayenehane açmak zorunda kaldığını dile getirdi…

sporvitrini

Hakkında Kadir Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Türkan Saylan ölümünün 9.yılında Maltepe’de anıldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Onursal Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, ölümünün 9. yılında Maltepe’de, adını taşıyan kültür ...