Warning: DOMDocument::loadXML(): Start tag expected, '<' not found in Entity, line: 1 in /home/anadoluyakasi/public_html/wp-content/plugins/premium-seo-pack/modules/title_meta_format/init.social.php on line 483

Rıhtım’ın silueti değişiyor…

“Yıllardır değişmedi, bu siluet Kadıköy’e yakışmıyor” denilen Rıhtım’da ilk adım atıldı. Kadıköy’ün on yıllarında iz bırakan Aden Hotel’in atıl binası yıkılıyor.

Harabe görünümü ile sık sık gündeme gelen, mitinglerde yer yer bayrak açılarak tartışma konusu olan ve gece saatlerinde metropol yaşamını riske soktuğu iddia edilen atıl yapının yıkım çalışmaları, ekipler tarafından kontrollü olarak sürdürülüyor.

KENTSEL YENİLEME RIHTIM’A SIÇRAR…

Başta Rasimpaşa Mahallesi olmak üzere Rıhtım genelinde eski yapıların yoğunluğu, uzun yıllardır tartışma konusuydu. Yüzlerce inşaatının yükseldiği Kadıköy’de, ilçe siluetinin önemli bir parçası olan Aden Hotel’in yıkımı ile birlikte Rıhtım’da da kentsel yenilemenin birçok yapıya yayılması bekleniyor. Vapur ve İDO iskeleleri ile birlikte otobüs ve minibüs duraklarını da içerisinde barındıran Rıhtım’ın mevcut hali, Kadıköy’ün imajı için önemli bir rol oynuyor.

 

sporvitrini

Hakkında Haber Merkezi

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Moda’da her ‘yer’ Nazım…

Usta şair Nazım Hikmet’in şiirleri doğum günü öncesi Kadıköy Moda Burnundaki caddeye yazıldı. “Güzel günler göreceğiz” ile umudu, ...