Ümraniye

Ümraniye yeşil alanlarıyla nefes alıyor

Ümraniye Belediyesi, ilçeye kazandırdığı çocuk parklarına yenilerini ekliyor. Bu kapsamda Esenkent, Şerifali, Altınşehir, Çakmak ve Tatlısu Mahallelerinde yeni çocuk oyun parklarının yapımına başlandı.

İlçedeki yaşam kalitesini yükseltmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren, Ümraniyelilerin daha ferah, yeşil ile iç içe yaşayabileceği, keyifle zaman geçirebilecekleri alanlar oluşturma hedefini benimseyen Ümraniye Belediyesi; Esenkent, Şerifali, Altınşehir, Çakmak ve Tatlısu Mahallelerinde yeni parkların yapımına başladı. 

KİŞİ BAŞINA 12 METREKARE YEŞİL ALAN DÜŞÜYOR…

2004 yılında göreve gelen Hasan Can başkanlığındaki Ümraniye Belediyesi, 268 bin 513 metrekarelik park alanını 2017 itibariyle 902 bin 186 metrekareye yükseltti. Bunun yanında geçmişte yapılan bütün parklar, revizyon çalışmaları ile baştan aşağıya yenilendi. Yapılan çalışmalar ile Ümraniye’de kişi başına 11,90 metrekare yeşil alan düşüyor.

Umraniye

ÜMRANİYE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR…

Ümraniye Belediyesi; yeşil alan, oyun alanları, park, bahçe ve çevre düzenlemeleriyle ilçe sakinlerine huzurlu bir ortamda yaşama imkânı sağlıyor. Birbirinden renkli çocuk oyun alanlarının, doğayla bütünleşip keyifli zamanlar geçirilebilecek yeşil alan ve spor ünitelerinin yer alacağı parklar ile Ümraniye’nin çehresi değişmeye devam edecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ömer Urgun

AK Parti Ümraniye’de Ömer Urgun ismi ilk sıralarda

Ümraniye’deki tanınmışlığı, iş adamlığı ve Doğu seçmenine yakınlığıyla Ömer Urgun ismi, Ankara kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Hasan Can’ın ...