Ümraniye, Mayıs ayında metrosuna kavuşuyor

Ümraniyelilerle bir araya gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar-Çekmeköy Metrosu’nun Ümraniye’ye kadar olan kısmını Mayıs ayı sonunda, Çekmeköy’e kadar olan kısmını ise Eylül ayında hizmete alacaklarını müjdeledi.

İBB olarak 2004’ten bugüne kadar İstanbul’a 98 milyar lira, Ümraniye’ye ise 2 milyar lira yatırım yaptıklarını belirten Başkan Topbaş, bu yıl da 16,5 milyar liralık yatırım bütçelerinin olduğunu söyleyerek; “İstanbul emanet bir şehir, müjdelenmiş bir şehir. Burada yanlış yapılamaz. Yanlış yapanın ayağı dolanır. Diğer siyasilerin ayakları dolandı ve gittiler” şeklinde konuştu.

DÜNYANIN EN İLERİ TEKNOLOJİSİNE SAHİP METRO…

Bulundukları mahallede de bir metro istasyonu bulunduğunu hatırlatan Topbaş, şunları ifade etti: “Bir zamanlar suyu olmayan, çöp dağları kaplamış ve havası kirli İstanbul’da, çamur içindeki Ümraniye’de bu çalışmaları kim hayal edebilirdi? Hem de dünyanın en ileri teknolojisine sahip metroya bineceksiniz. New York, Londra ve Tokyo metrolarından daha modern, insansız çalışabilen metrolardan bahsediyoruz. Buradan binip Taksim’e, Kartal’a, havalimanına hızlı ve konforlu bir şekilde gidebileceksiniz.”

HER YERDE METRO, HER YERE METRO…

“Her yerde metro, her yere metro” diyerek İstanbul’u raylı sistem ağlarıyla donattıklarını ve bunu doğru ekiple, kaynakları doğru kullanarak başardıklarını aktaran İBB Başkanı Kadir Topbaş; “Müjdelenmiş şehir İstanbul’a 13 yıldır hizmet vermenin gururunu yaşamaktayız. Bu yatırımlar olmasa, bu şehir bu kadar gelişmezdi. 360 civarında kavşak ve alt geçit yaptık. Tünel yollar yapıyoruz. Bu şehirde devlet gibi işler yapıyoruz. Bunları yerel yönetimlere verilen yetkilerle yapıyoruz. Kaynağınız da emanetiniz de bizde. Birinin gözü yaşarsa, boynu bükülse yüreğimiz yanar. Biz size hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ömer Urgun

AK Parti Ümraniye’de Ömer Urgun ismi ilk sıralarda

Ümraniye’deki tanınmışlığı, iş adamlığı ve Doğu seçmenine yakınlığıyla Ömer Urgun ismi, Ankara kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. Hasan Can’ın ...