Sokakta Kitap

Ataşehir’de “Sokakta Kitap” uygulaması

Ataşehir Belediyesi, yeni bir projeye daha imza atarak “Sokakta Kitap” uygulaması başlattı. Belediye tarafından Kütüphaneler Haftası kapsamında ilçedeki iki noktaya sokak kütüphanesi kazandırıldı.

Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün okumayı teşvik etmek, farklı türdeki kitaplarla okurları buluşturmak, kitapların daha kolay ve ulaşılabilir olmasını sağlamak amacıyla hayata geçirdiği sokak kütüphaneleri sürekli olacak. Ataşehirlilere hem tiyatro ve okumayı sevdirme, hem de tiyatro üstatlarını tanıtmak amacıyla Genco Erkal ve Ferhan Şensoy temalı iki sokak kütüphanesi, Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi ve Ataşehir Bulvarı TEB Anadolu Lisesi karşısına yerleştirildi.

Sokakta Kitap

OKUMAK İSTEDİĞİNİZ KİTABI ÜCRETSİZ ALABİLİRSİNİZ…

Hizmete yeni açılan iki sokak kütüphanesinde düzenlenen Açık Hava Kitap Okuma Etkinliği’nde, gençler kitap okudu. Vatandaşlar sokak kütüphanesinden, okumak istedikleri kitabı ücretsiz olarak alabiliyor. Hikaye, roman ve masal kitapları gibi tüm yaş gruplarına hitap eden eserlerin yer aldığı sokak kütüphanelerine Ataşehirliler, okudukları kitaplarını da bağışlayabiliyor.

Sokakta Kitap

Ataşehir Belediyesi’nin yeni uygulaması “Sokakta Kitap”, özellikle gençlerden yoğun ilgi görüyor…

sporvitrini

Hakkında Cenay Toprakkaya

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Şile Belediyesi

Şile Belediyesi’nden ihale skandalı haberine yanıt

Sözcü Gazetesi’nden Özlem Güvemli’nin haberi ile Şile Belediyesi’nin düzenlediği ihalelere ilişkin önemli bir iddia ortaya atılmıştı. Habere göre, ...