2B

Ümraniye Belediyesi’nden 2B bilgilendirmesi

Ümraniye Belediyesi, ilçedeki 2B arazilerinin imarı için yaptığı yoğun çalışmaların sonunda İmar Kanunu’nun çıkmasıyla faaliyetlere başladı. Öncelikle 2B bölgesinde arazi sahibi olan vatandaşla bir araya gelinerek, Ümraniyeliler bilgilendirildi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve ekibinin 2B arazileri için yaptıkları çalışmaların neticesinde Kazım Karabekir, Elmalıkent, İnkılap, Topağacı, Dumlupınar ve Hekimbaşı bölgelerinde bulunan 2B arazilerinin 1/5000 ölçekli nazım imar planları, 17 Şubat’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oybirliğiyle geçmişti. O günden sonra konuyla alakalı çalışmalarına ivedilikle başlayan Ümraniye Belediyesi, ilçe sakinlerinin aklında 2B arazileri hakkında herhangi bir soru işaretinin kalmaması adına bilgilendirme etkinlikleri gerçekleştiriyor.

2b

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN…

Son olarak Ümraniye Belediyesi’nin konuyla ilgili Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, Hekimbaşı Şehit Onur Kılıç İlkokulu’nda Ümraniyelilerle bir araya gelerek, 2B arazileriyle ilgili bilgilendirmede bulundu. Batur, belediyenin imar planlarıyla ilgili çalışmalarını ayrıntılarıyla anlatarak, vatandaşların sorularını yanıtladı. Vatandaşlar, arazileriyle ilgili yapılan açıklamalardan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

x

Check Also

Kelebekler

Kelebekler filmi Maltepelilerle buluştu

Maltepe Belediyesi’nin Ekim ayı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, yönetmenliğini ve senaryosunu Tolga Karaçelik’in üstlendiği 2018 yapımı “Kelebekler” filminin gösterimi ...