Uğur Mumcu

Uğur Mumcu, Kadıköy’de anılacak

Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Uğur Mumcu ve basın özgürlüğü için Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Basın Öne Eğilmesin” etkinliği yapılacak.

Katledilişinin 24. yılında hayatının hiçbir döneminde baskılara boyun eğmeyen usta gazeteci Uğur Mumcu’yu anmak için, Türkiye Gazeteciler Sendikası işbirliğiyle 24 Ocak Salı günü saat 20:00’de CKM Büyük Salon’da gerçekleştirilecek programa; Cumhuriyet Gazetesi yazarı Şükran Soner, Cumhuriyet Gazetesi Cumhuriyet Vakfı adına İmtiyaz Sahibi gazeteci-yazar Orhan Erinç ve kısa süre önce tahliye olan dilbilimci Necmiye Alpay konuşmacı olarak katılacaklar.

Uğur Mumcu

Uğur Mumcu ve basın özgürlüğü için, Caddebostan Kültür Merkezi’nde “Basın Öne Eğilmesin” etkinliği yapılacak…

HAPİSTEKİ GAZETECİLERİN SÖZLERİNE, DIŞARIDAKİ ARKADAŞLARI SES OLACAK…

“Basın Öne Eğilmesin” etkinliğinin en önemli yanı ise, hapisteki gazetecilerin anlatımları olacak. Halen 145 gazetecinin hapiste olmasına ve basın üzerindeki baskılara dikkat çekmek için hapisteki gazetecilerin hazırladıkları sunumlar, gazeteci arkadaşları tarafından aktarılacak. Hapiste olmalarına ve tüm olanaksızlıklara rağmen yazmaya ve düşünmeye devam eden gazetecilerin basın özgürlüğü üzerine söyledikleri sözlere, dışarıdaki arkadaşları ses olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Demokrat Parti

Demokrat Parti Kadıköy’den yeni başkana tebrik

31 Mart yerel seçimleri, beraberinde birçok tartışmayı getirerek gerçekleşti. İstanbul’da seçimin ardından yapılan itirazlar sürerken, Kadıköy başta olmak ...